УКРАЇНА

17:54

21.05

Влада

Баранівському подобається якість зерна нового врожаю

0

Міністр аграрної політики Олександр Баранівський заявляє, що зерно врожаю 2006 року має високу якість. Про це він повідомив під час свого виступу у Верховній Раді.

«Якщо брати якісні показники, минулого року було 46% продовольчої пшениці, решта - фуражна. Цього року 73% пшениці йде продовольчої, вона має 11,4% білка», - відзначив він.

При цьому він нагадав, що цього року прогнозується збір врожаю пшениці не менше 15 млн. тонн. «Зерно якісне. Це спроби зернотрейдерів збити ціну», - заявив він.

Баранівський підкреслив, що з цього року була впроваджена оцінка якості зерна не за клейковиною, а за білком, як це робиться у всьому світі. Він відзначив, що завдяки неспівставності оцінок якості у нас і в інших країнах зернотрейдери, купуючи зерно за клейковиною 4, 5 класу або навіть непродовольче, продавали його за рубіж 3 або 4 класом по білку. «...і мали на цьому значні бариші, відповідно, страждали аграрії. Цього року ми цю диспропорцію виправили», - сказав Баранівський.

За словами міністра, недобір цього року зерна в світі створив непогану ціну на зерно, при цьому він уточнив, що наразі пшениця 3 класу в господарствах, на токах коштує 700-710 гривень/тонна, а в портах Одеси - 790 гривень/тонна. «Ми вважаємо, що це достатньо прийнятна ціна для аграріїв», - відзначив він.

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики прогнозує врожай зерна в 2006 році близько 40 млн. тонн, а з урахуванням перехідних запасів обсягів зерна - 43 млн. тонн.

У 2005 році врожай зерна склав 38 млн. тонн (із них 20,3 млн. тонн - продовольче зерно) проти 41,8 в 2004 році.

За матеріалами «Українських Новин»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus