УКРАЇНА

16:42

24.05

Влада

Рада посилила міжнародний захист українських селекціонерів

0

Верховна Рада посилила міжнародний захист українських селекціонерів, схваливши приєднання України до Міжнародної угоди з охорони нових сортів рослин. За прийняття проекту закону про ратифікацію угоди проголосувало 284 депутати при необхідних 226.

Приєднання до угоди забезпечує визнання досягнень українських селекціонерів 60-ма країнами - членами Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин. Наші селекціонери матимуть виняткове право власності на створення нових сортів рослин, а також буде забезпечена охорона їхніх прав на міжнародному рівні.

Приєднання до Міжнародної конвенції дасть можливість ввести чіткий механізм виплати селекціонерам роялті (винагороди) за реалізацію їхнього права інтелектуальної власності.

Громадянин може отримати право селекціонера, подавши відповідну заявку до уповноваженого органу будь-якої країни - члена Міжнародної конвенції, після чого цей орган проводить експертизу відповідності, і якщо сорт дійсно новий, то особа, котра подала заявку, отримує право селекціонера.

Відповідно до цього, іншим особам без дозволу винахідника забороняється розмножувати, зберігати, продавати, експортувати і імпортувати сорт рослин або похідні від цього сорту.

Право селекціонера надається на певний термін: на дерева і виноград - не менше 25 років, решта рослин - не менше 20 років.

За даними Кабінету Міністрів, в Україні селекцією займається майже 500 науково-дослідних установ і фізичних осіб.

За 6 років Державний реєстр сортів зареєстрував 1 527 нових сортів, придатних для розповсюдження на території України.

За матеріалами «Українських Новин»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus