УКРАЇНА

11:35

25.05

Влада

Рада ратифікувала угоду щодо запобігання блокаді

0

Верховна Рада ратифікувала Угоду про спільні заходи стосовно запобігання блокаді та відвернення її. За прийняття відповідного закону проголосували 287 народних депутатів, повідомляє кореспондент «proUA».

Згідно угоди передбачається, що блокадою є здійснення або заохочення будь-якою державою яких-небудь дій, не сумісних зі Статутом ООН

і спрямованих на повну або часткову ізоляцію території іншої держави шляхом повної або часткової перерви економічних відносин, залізничних, морських, повітряних, трубопровідних, поштових, телеграфних, радіо або інших засобів сполучень.

Передбачено, що сторони не допускають на своїх територіях дій як з боку державних, так і недержавних органів, підприємств, організацій, а також посадових осіб й окремих громадян, які можуть призвести до блокади будь-якої зі Сторін. У випадках виявлення на своїх територіях дій, які можуть спричинити наслідки блокади, Сторони вживають заходів із запобігання таким діям чи ліквідації їхніх наслідків.

Крім того, сторона, що зазнала блокади, може вимагати позачергового скликання Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав для негайного розгляду ситуації, що склалась. Якщо протягом строку, установленого Радою глав держав Співдружності, не відбувається зняття блокади, Рада глав держав уживає заходів для припинення блокади, аж до звернення до Ради Безпеки ООН з проханням про введення санкцій проти держави, що здійснює блокаду. Про заходи, яких уживають, у відповідних випадках Рада глав держав інформує Раду Безпеки ООН та НБСЄ.

У разі виникнення спору стосовно відшкодування шкоди Сторони передають вирішення справи до Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав, якщо переговори між ними не привели

до розв’язання спору.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus