УКРАЇНА

17:39

23.05

Влада

Яценюк вважає, що до створення газотранспортного консорціуму слід залучити США

0

Міністерство економіки України вважає, що разом з постачальником газу – Російською Федерацією – і споживачем газу - Європою - до створення газотранспортного консорціуму слід залучити Сполучені Штати Америки. Таку позицію Міністерства виклав керівник відомства Арсеній Яценюк, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

За словами Яценюка, США слід запросити до розвитку української ГТС як країну, «яка має найменший ступінь залежності від споживання і придбання відповідного газу і має значний фінансовий ресурс».

Яценюк наголосив, що при виборі інвестора політичний мотив повинен бути виключений, вибирати його слід за економічними мотивами. Іншими словами, «інвестор повинен вибиратися не під столом, а шляхом публічного, прозорого тендеру».

Також Яценюк зазначив, що при виборі інвестора слід враховувати геополітичний чинник. «Тобто розвивати газотранспортну систему держави конче необхідно, але формат повинен передбачати прозорість, транспарентність і об’єктивність у виборі інвестора», - пояснив він.

При цьому Яценюк повідомив, що Міністерство економіки довго шукало документи щодо створення ГТК і дотепер «не всі знайшли».

Нагадаємо, що після повернення української делегації з переговорів з російським «Газпромом» прем’єр-міністр України Юрій Єхануров, відкриваючи засідання уряду, повідомив, що керівникам міністерств будуть роздані документи щодо варіантів створення ГТК, які розглядалися в Москві.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus