УКРАЇНА

11:42

21.05

Влада

Селіванов вважає, що Ющенко не має права на розпуск Ради

0

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Анатолій Селіванов вважає, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради Президентом є грубим порушенням Конституції. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Верховної Ради.

Як зазначає в своєму коментарі Селіванов, право Президента на дострокове припинення повноважень Верховної Ради є конституційною формою відповідальності народних депутатів України, нездатних конституційною більшістю вирішувати питання діяльності Верховної Ради, а також легітимно формувати Уряд. „А ця відповідальність може наставати тільки за встановленим фактом існування втрати умов повноважності і бездіяльності парламенту: неможливості сформувати коаліцію депутатських фракцій, внесення відповідно до Конституції подання на призначення Прем´єр-міністра, інших кандидатур до складу Кабінету Міністрів, забезпечити пленарну роботу народних депутатів протягом тридцяти днів чергової сесії”, - зазначає він.

Президент не може розпустити парламент, якщо конституційною більшістю народних депутатів сформовано коаліцію у Верховній Раді у відведені Конституцією терміни і останньою вжито заходів для формування Кабінету Міністрів, зокрема внесені відповідні подання главі держави, а також, якщо пленарні засідання Верховної Ради України тривають. „При будь-якому іншому фактичному становищі в парламенті припинення Президентом повноважності дієздатної Верховної Ради буде розглядатися як зловживання наданим йому Конституцією України правом”, - вважає Селіванов.

Селіванов робить висновок, що ймовірне застосування права Президента на дострокове припинення повноважень Верховної Ради за існуючих правових умов буде грубим порушенням главою держави визначених Конституцією виключних підстав та процедур про дострокове припинення повноважень парламенту.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus