УКРАЇНА

18:32

22.05

Влада

Рада оновила законодавство про архітектурну діяльність

0

Верховна Рада прийняла в новій редакції з пропозиціями Президента Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо архітектурної діяльності». За прийняття відповідного закону проголосували 309 народних депутатів, повідомляє кореспондент «proUA».

Раніше глава держави вказав, що не може підписати прийнятий Верховною Радою 22 лютого 2006 року закон з ряду причин. Зокрема, пропонованими Законом змінами до Законів України «Про архітектурну діяльність» і «Про наукову і науково-технічну діяльність» передбачалося, зокрема, створення Академії архітектури України, яка координує, організовує і проводить наукові дослідження у цій галузі та забезпечує впровадження їх результатів. Президент вказував, що таким чином парламентом фактично було прийнято рішення про створення державної наукової організації, що здійснює повноваження з управління об’єктами державної власності, які за Конституцією України належать до виключної компетенції Кабінету Міністрів України.

Законом, що надійшов на підпис, також передбачалося право головних архітекторів та інших посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури здійснювати творчу діяльність, пов’язану з проектуванням об’єктів архітектури, які передбачені для будівництва на території діяльності цих осіб. При цьому з чинного Закону України «Про архітектурну діяльність» вилучалося положення, за яким архітектурні рішення, створені за участю цих посадових осіб, потребують погодження з органами містобудування та архітектури вищого рівня.

Тим самим запроваджувався порядок, коли відповідними органами містобудування та архітектури погоджуватимуться архітектурні рішення, авторами яких є головні архітектори та інші посадові особи цих самих органів.

Глава держави вказав, що доцільніше було викласти відповідне положення у такій редакції: «головні архітектори та інші посадові особи спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури як автори чи співавтори беруть участь у розробленні містобудівної документації та місцевих правил забудови відповідної території. Головні архітектори та інші посадові особи спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури в межах закону можуть здійснювати творчу діяльність, пов’язану з проектуванням об’єктів архітектури, які передбачені для будівництва на території їх адміністративної діяльності. В таких випадках погодження відповідних архітектурних рішень здійснюється органами містобудування та архітектури вищого рівня».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus