УКРАЇНА

09:45

21.05

Влада

Польська влада стала ворогом журналістики

0

Міжнародні організації захисту свободи преси засудили Польщу за судові рішення проти журналістів. Правозахисники стурбовані рішеннями у судових справах стосовно журналістів Польщі, що можуть означати «утримання журналістики під замком». Про це «proUA» повідомили в Центрі європейського і порівняльного права.

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її регіональне відділення – Європейська федерація журналістів переконані, що чергові серії судових справ проти репортерів і незалежних ЗМІ є «неприпустимою атакою на свободу преси». У своїй заяві Генеральний секретар МФЖ Ейдан Уайт зазначив, що ситуація в Польщі свідчить про надмірне зловживання владою і про те, що незаконні дії стають загальноприйнятими.

Приводом для появи заяви МФЖ слугувало повідомлення про рішення польського суду в червні цього року про покарання у вигляді тримісячного позбавлення волі журналіста за наклеп на місцевого чиновника. МФЖ зазначила, що крім цієї справи, у різних судах Польщі порушено ще 18 судових справ проти репортерів незалежної газети Rzeczpospolita. МФЖ та інші організації захисту свободи преси переконані, що покарання позбавленням волі для репортерів, що готують новини, висловлюють думки або роблять висновки, незалежно від того, якими б образливими вони не були щодо осіб, проти яких вони спрямовані, не є прийнятними і юридично виправданими.

У листі, адресованому польському президентові Олександру Кваснєвському, МФЖ зазначила, що притягнення до кримінальної відповідальності за наклеп є істотним порушенням свободи преси. МФЖ також закликала президента негайно вжити необхідних заходів щодо цієї та інших справ з метою недопущення виникнення подібних дій з боку судових органів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus