УКРАЇНА

17:29

23.05

Влада

Україна і Росія узгодили постачання додаткових об’ємів газу для закачування в українські ПСГ

0

Україна і Росія узгодили постачання додаткових об’ємів газу для закачування в українські підземні сховища газу (ПСГ). Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації Герман Греф, інформує «Трибуна».

«Узгоджено з українською стороною постачання додаткових об’ємів газу для закачування в підземні сховища на території України», - зазначив Греф. При цьому він не уточнив точні цифри додаткових об’ємів закачуваного в українські ПСГ газу.

За його словами, «в цілому можна сказати, що для ефективного вирішення завдання безперебійних і надійних постачань газу (в європейські країни) потрібні зусилля всіх зацікавлених сторін - постачальників, транзитерів і покупців».

Також голова МЕРТ заявив, що газова криза на початку 2006 року зайвий раз показала залежність Росії і ЄС від країн – транзитерів російського газу і підтвердила необхідність диверсифікації маршрутів його експорту. «Зараз експорт російського газу іде через територію країн-транзитерів, і в цих умовах заяви і дії урядів цих країн не можуть не викликати побоювань в Європі», - додав він.

Тим часом раніше, на саміті країн «великої вісімки», «Газпром» запропонував покласти на Україну повну відповідальність за зрив постачань газу в разі, якщо країна не зможе накопичити необхідні об’єми палива в ПСГ.

За станом на 24 липня п.р. Україна закачала в свої ПСГ 8,8 млрд. кубометрів природного газу. Всього до кінця року в ПСГ повинно бути закачано як мінімум 16,5 млрд. кубометрів природного газу, що достатньо для стабільної роботи економіки держави в осінньо-зимовий період і забезпечення надійного транзиту газу в країни Західної Європи.

На сьогодні Україна має в своєму розпорядженні 13 підземних сховищ газу із загальним активним об’ємом газу 32 млрд. кубометрів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus