УКРАЇНА

09:05

24.05

Влада

УТ-1, “1+1”, Інтер застосовують маніпулятивні технології

0

Найчастіше маніпулятивні технології застосовують три загальноукраїнських телеканали – УТ-1, “Студія 1+1” та Інтер. Про це заявив сьогодні на засіданні круглого столу «Президентські вибори – 2004: аналіз передвиборної ситуації» голова комітету “Рівність можливостей” Олександр Чекмишев. Такі висновки випливають з моніторингу телеефіру, яку проводила організація протягом чотирьох місяців до початку виборчої кампанії, повідомив кореспондент «proUA».

Ці телеканали, за словами Чекмишева, протягом проаналізованого періоду часто використовували технологію алогічної асоціації, коли, наприклад, за сюжетом про те, що ветерани другої світової війни покладуть квіти до пам’ятника радянському солдату в Берліні, одразу йшло повідомлення про якісь протестні заклики українських ветеранів проти блоку Ющенка. Також часто використовувалася технологія “отруйного солодкого сандвіча”, коли перед сюжетом робилася підводка в негативній тональності, потім показували нейтральну новину, а завершувався сюжет знову ж таки в негативній тональності. Чекмишев також сказав, що Інтер та “1+1” часто застосовували ще одну маніпулятивну технологію – критику певної політичної сили через представників з оточення цієї сили.

За словами Чекмишева, моніторинг свідчить проте, що ці три телеканали також активно використовують у висвітленні новин “темники”, а тому часто в їх новинах з’являються дуже подібні сюжети.

Водночас голова комітету “Рівність можливостей” відзначив, що в ефірі іншої трійки впливових загальнонаціональних каналів – ICTV, СТБ і “Новий” – використання “темників” не було зафіксовано.

Чекмишев також навів приклади незбалансованості висвітлення діяльності різних політиків і посадових осіб.

Наприклад, в травні цього року програма “Вісті” (УТ-1) висвітлювала діяльність спікера Володимира Литвина протягом 11 хвилин 01 секунди, лідера КПУ Петра Симоненка – 12 хвилин 55 секунд, прем’єра Віктора Януковича – 1 годину, 04 хвилини 56 секунд.

В травневому ефірі ТСТ (1+1) Янукович фігурував протягом 30 хвилин 01 секунди, Симоненко – 3 хвилини 38 секунд, лідер БЮТ Юлія Тимошенко – 2 хвилини 39 секунд, лідер “Нашої України” Віктор Ющенко – 2 хвилини 51 секунду, голова СПУ Олександр Мороз – 1 хвилину 45 секунд, Литвин – 57 секунд.

Нагадаємо, що в Законі “Про вибори президента України” передбачено серйозні санкції проти порушень з боку ЗМІ під час виборчої кампанії. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення має право за поданням ЦВК оголошувати попередження для теле-, радіоорганізаціям, а також тимчасово позбавляти їх права мовлення до завершення виборчої кампанії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus