УКРАЇНА

04:21

21.05

Влада

«Репортерів без кордонів» та ІМІ об’єднала справа Александрова

0

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» та Інститут масової інформації (ІМІ) закликають українську владу провести справедливий суд над обвинувачуваними в убивстві директора регіональної телекомпанії «ТОР» (Слов’янськ, Донецька область) Ігоря Александрова, повідомляють «Українські Новини».

«Репортери без кордонів» та ІМІ висловили сумніви в незалежності суду у цій справі, і вимагають гарантій справедливого судового розгляду над обвинувачуваними. Організації вважають, що Александров був убитий через свою журналістську діяльність. «Ігор Александров був убитий, тому що розслідував корупцію й організовану злочинність у Донецькій області», - сказано в їхньому листі, надісланому Президентові Леоніду Кучмі і голові Верховного Суду Василю Маляренкові.

Відповідно до повідомлення, сумніви організацій у незалежності суду пов’язані з тим, що високі посади в Донецькій області обіймали свого часу прем’єр-міністр Віктор Янукович і генеральний прокурор Геннадій Васильєв.

«Той факт, що і прем’єр-міністр Віктор Янукович, і генеральний прокурор Геннадій Васильєв обоє обіймали високі посади в місті, додав серйозних недоліків слідству і попередньому розгляду, і ніяк не розсіює наших страхів із приводу відсутності незалежності судової влади в цьому випадку», - йдеться в повідомленні «Репортерів без кордонів».

Організації закликають до справедливого судового розгляду, що надасть незаперечні докази провини обвинувачуваних в убивстві Александрова.

Нагадаємо, що раніше і Генпрокуратура, і свідки в справі про убивство Александрова відзначали порушення в ході слідства.

У вересні 2003 року Генпрокуратура заявила про арешт виконавців убивства Александрова - Руслана Турсунова й Онишка, а також замовника - Олександра Рибака й організатора убивства - його брата Дмитра Рибака.

За вбивство Александрова, що вчинено через його журналістську діяльність, було заплачено 4 тис. доларів.

Александров був побитий бейсбольними бітами. Він помер 7 липня 2001 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus