УКРАЇНА

21:23

25.05

Влада

В Україні почнуть шукати військових нацистських злочинців

0

Фонд “Simon Wiesenthal Center” звертається до українських органів юстиції з проханням сприяти у межах повноважень у пошуку військових нацистських злочинців, що можливо проживають або переховуються на території України. Про це йшлося під час сьогоднішньої зустрічі директора Фонду Ефраїма Зурова з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мін’юсту.

Ефраїм Зуров повідомив Міністра юстиції України, що Фонд є однією з найбільших фундацій у світі, яка захищає права євреїв. Зокрема, займається пошуком колишніх нацистів з метою притягнення їх до відповідальності за злочини, скоєні під час другої світової війни.

Ефраїм Зуров повідомив Лавриновича, що протягом останніх трьох років Фондом проводиться відповідна робота на території країн Східної Європи та колишнього СРСР, зокрема, в Латвії, Литві. Естонії, Словаччині, Польщі, Румунії, Хорватії, а також Австрії. За цей час було розшукано 226 військових нацистських злочинців. З яких більшість вже були покарані за злочини, скоєні проти людства, або знаходяться під слідством у тій країні, де вони перебували на момент виявлення. 10 осіб буде притягнуто до відповідальності після ретельної перевірки інформації, наданої Фондом, правоохоронними органами тих країн, де перебувають злочинці.

Ефраїм Зуров також повідомив що цього року Фонд “Simon Wiesenthal Center” має намір започаткувати проект “Останній шанс” на території України. Мета проекту – встановлення справедливості правовими методами щодо злочинів проти людства, які за нормами міжнародного права не мають терміну давності, а також освітня діяльність для запобігання подібних злочинів у майбутньому.

Міністр юстиції України Олександр Лавринович відзначив суспільну значимість діяльності Центру. “Людство має пам‘ятати не лише позитивні речі, але й злочини поти нього – як загальнонаціональні, так і персоніфіковані, щоб запобігати виникненню таких явищ у майбутньому” - наголосив Олександр Лавринович. Одночасно Міністр підкреслив, що діяльність щодо пошуку та покарання нацистських злочинців має відбуватися виключно у правовому полі держави, із залученням правоохоронних органів для вивчення матеріалів по злочинцях та проведення досудового слідства.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus