УКРАЇНА

08:48

20.06

Влада

СБУ вимагає в «України молодої» розкрити псевдоніми

0

Минулої п’ятниці, 28 липня, Шевченківський районний суд Києва приступив до розгляду позову, поданого головою Служби безпеки України (СБУ) Ігорем Дріжчаним і його відомством до газети «Україна молода» про визнання неправдивими опублікованих в ній відомостей, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Представники видання на судове засідання не з’явилися, пояснивши свою відсутність «зайнятістю в інших процесах».

Тим часом суд задовольнив клопотання адвоката глави СБУ Олексія Резникова і зобов’язав редакцію газети надати справжні імена і адреси журналістів, що написали статті, компрометуючі СБУ. У разі якщо прізвища журналістів є псевдонімами, видання, згідно з ухвалою суду, повинно назвати їхні справжні імена та адреси проживання. «Ми вважаємо, що для подальшого розгляду цієї справи і можливого залучення до судового процесу інших осіб необхідно знати, чи є прізвища Віра Чорна і Богдан Переяславець справжніми прізвищами чи псевдонімами», - пояснив Резников.

Після розгляду процесуальних питань Олексій Резников заявив, що на наступному засіданні він надасть результати перевірки, яку на прохання Ігоря Дріжчаного проводила Генпрокуратура. «Перевірка фактів, викладених в статтях про діяльність СБУ, які були опубліковані газетою «Україна молода», проведена, і рішення вже отримано», - сказав адвокат.

Головний редактор газети «Україна молода» Михайло Дорошенко до вимоги суду про надання справжніх імен журналістів поставився спокійно. «Ми вже ухвалили рішення з цього приводу. Про все, що необхідно, ми говоритимемо в суді», - сказав Дорошенко. На запитання, чи дійсно статті, що містять критику СБУ, були підписані псевдонімами, пан Дорошенко не відповів, проте пообіцяв надати суду необхідні дані.

Нагадаємо, що 1 червня «Україна молода» надрукувала статтю, що містить різку критику призначення Ігоря Дріжчаного главою СБУ і його діяльності на цій посаді. Після виходу публікації Віктор Ющенко доручив голові секретаріату президента Олегу Рибачуку перевірити викладені в ній факти. А пізніше і сам Дріжчаний звернувся до генпрокурора Олександра Медведька з проханням перевірити факти, що компрометують його відомство. Через місяць глава СБУ подав до газети позов з вимогою спростувати неправдиві факти. Крім того, з аналогічною вимогою в Шевченківський райсуд звернувся колишній керівник СБУ Володимир Радченко, а також, власне, Служба безпеки України. Згідно з рішенням суду, всі три позови об’єднані в одне провадження.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus