УКРАЇНА

23:28

19.01

матеріали по темі:

Влада

США не підтримають силовий розпуск Ради

0

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що США не підтримають силовий розпуск Верховної ради. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо «Свобода».

Зокрема, Пайфер зазначив, що на Заході визнають, що вибори до Верховної Ради України були вільними, чесними та конкурентними. „Тому, я не думаю, що тут будуть готові прийняти чи погодитися на незаконні чи неконституційні дії Президента проти цього парламенту”, - сказав він.

Він також сказав, що США будуть працювати з будь-яким урядом України.

Пайфер також не виключив, що з новою коаліцією зовнішньополітичний курс України може зазнати змін. „Але я думаю треба зачекати і подивитися наскільки відмінним буде цей курс”, - сказав він. „Поки що не зрозуміло яку політику проводитиме Віктор Янукович, якщо він стане Прем’єр-міністром. Адже, коли він очолював уряд декілька років тому, він підтримував курс на вступ України в НАТО і ЄС. І серед членів Партії Регіонів багато тих, хто хотів би бачити Україну в Європі”, - додав він.

„Я не думаю, що США інстинктивно налаштовані проти співпраці із Віктором Януковичем. Американський уряд буде залучати його до співпраці, і спостерігатиме за політикою, яку він проводитиме”, - запевнив Пайфер.

Він також не виключив, що Україні тепер буде важче отримати запрошення приєднатися до Плану Дій щодо Членства (ПДЧ) в НАТО.

„Я думаю, що тепер Україні буде важче отримати ПДЧ ніж три чи чотири місяці тому. Перш за все, через безперервні політичні маневри у Києві, в Україні так і не розпочався широкий національний діалог щодо доцільності вступу в НАТО. Якщо Україна отримає прем’єр-міністра, який не виявляє ентузіазму щодо вступу до НАТО чи виступає проти нього, то такі суперечності в середині влади зупинить декого з членів альянсу. Відсутність єдиної позиції уряду з питання членства в НАТО ускладнить перспективи здобуття Україною ПДЧ на саміті у Ризі”, - вважає Пайфер.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus