УКРАЇНА

09:01

22.05

Влада

Польоти Мороза коштуватимуть бюджету удвічі дорожче, ніж польоти Литвина

0

Проект кошторису на забезпечення діяльності Ради передбачає збільшити витрати на оренду літака для спікера парламенту удвічі. Про це газеті «Дело» повідомив голова парламентського підкомітету з контролю за забезпеченням апарату Верховної Ради Олег Ляшко.

«Якщо в лютому було передбачено 1 млн. грн., то зараз вимагають виділити ще 1 млн. грн.»,- сказав він. Крім того він повідомив, що наступного року депутати хочуть збільшити фінансування парламенту до 834 мільярдів гривень. На цей рік депутати парламентської «антикризової» коаліції хочуть отримати 606 млн. грн. Тоді як державним бюджетом передбачена сума лише в 563 млн. грн.

М’які меблі в кабінетах депутатів коштуватимуть платникам податків 2,5 млн. грн. «Щороку купують нові меблі», — говорить голова підкомітету. Зокрема в запропонованому на затвердження регламентним комітетом проекті кошторису депутати вказали, що хочуть купити 250 телевізорів по 1,3 тис. грн. і 200 холодильників — по 1,5 тис. грн. Крім того нардепи вимагають купити їм 20 кондиціонерів по 6 тис. грн., особливі крісла — по 1,5 тис. і м’які куточки — по 5 тис. грн. Крім того нардепи вважають вкрай необхідним збудувати корпус для зберігання парламентської снігоприбиральної зимової техніки за 7 млн. грн., провести реконструкцію одного з корпусів Верховної Ради на вул. Садовій, витративши 19 млн. грн., і побудувати пансіонат для депутатів, вимагаючи з держбюджету ще 6 млн. грн.

На утримання автобази Верховної Ради цього року депутати «антикризової» коаліції вимагають виділити 25 млн. грн. «Я не знаю жодного депутата, який користується службовою машиною. У всіх є особисті автомобілі», — сказав Ляшко. За його словами, на казенних автомобілях їздять секретарі, помічники і чиновники.

Зараз же в автопарку Верховної Ради є 245 легкових автомобілів. «Як правило, головам парламентських комітетів надають Opel Omega, Opel Vectra і Toyota Camry», — сказав Ляшко. Крім того є у парламентаріїв і елітні казенні машини: два Mercedes Benz S600, п’ять Mercedes Benz S500, кілька Mercedes Benz S300 і два BMW. Також для депутатів куплено 25 автобусів, 21 міні-автобус і навіть два трактори.

Зараз, щоб «обмундирувати» одного депутата, держбюджетом виділяється: 640 тис. грн. на купівлю канцелярських товарів, 4,5 тис. грн. на телефонні розмови по місту і ще 14 тис. на міжміські переговори. Крім того бюджет виділяє щорічно 11 тис. грн. на оплату виступів нардепа в засобах масової інформації. Також, коли депутат йде у відпустку, йому виділяють «матеріальну допомогу» на оздоровлення в розмірі двох місячних окладів. В середньому ця сума — близько 30-40 тис. грн. Водночас, сказав Ляшко, депутати отримують безкоштовні путівки в санаторій. За підрахунками Ляшка, якщо відмінити подібні депутатські пільги, то суму, що виділяється держбюджетом на забезпечення роботи парламенту, можна скоротити на 300-400 млн. грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus