УКРАЇНА

14:19

18.06

Влада

Круглий стіл «спіткнувся» об НАТО

0

Учасники другого етапу круглого столу почали розгляд тексту універсалу, який запропонував підписати Президент.

Зокрема, відбулася гостра дискусія щодо питання про співпрацю з НАТО.

Обговорюваний політичними лідерами проект «Універсалу національної єдності», запропонований Президентом, припускає невідкладне приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.

Лідер Компартії Петро Симоненко активно виступив проти цього пункту. «Всі соцдослідження підтверджують, що тільки 13 - 14 % підтримують цю ідею», - заявив він. На його думку, слід призначити на листопад-грудень відповідний референдум.

У свою чергу, Президент заявив: «Не йдеться про вступ або не вступ в НАТО. Йдеться про участь в Плані членства. Цей рівень співпраці дає Україні право політично визначитися, бути або не бути членом НАТО».

Протягом близько десяти хвилин продовжувалася бурхлива дискусія між Петром Симоненко і Віктором Ющенком.

З свого боку, спікер ВР Олександр Мороз заявив: «Прийде час - визначатимемося. А поки - ми прийняли закони про співпрацю (з НАТО - Ред.), треба їх виконувати». Він відзначив, що питання власне вступу може бути вирішене тільки на референдумі, але це не повинно бути предметом розгляду даного круглого столу. «Ми всі розуміємо, що це буде нескоро», - підкреслив він.

У свою чергу, лідер фракції «Наша Україна» Роман Безсмертний сказав, що НАТО - єдина абревіатура, яку при радянській владі ніколи не переводили. „Знаєте, чому? Тому, що це переводиться як Північно-атлантичний оборонний блок. Йдеться про оборону, а не про агресію», - сказав він.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко підтримала Віктора Ющенка, відзначивши, що «ухильні формулювання служать розмиванню суті».

«На виборах народ України вважав, що у трьох сил, включаючи соціалістів, спільні основні зовнішні та внутрішньополітичні установки», - сказала вона. На її думку, в Україні існує дві діаметрально протилежні позиції політичних сил з питань зовнішньої політики. «І соціалісти всього 15-а голосами перевели вибір народу з одного табору в іншій», - заявила Тимошенко.

Олександр Мороз у відповідь заявив, що соціалісти під час передвиборної кампанії «ні слова не говорили про НАТО». «Ви теж про це не говорили нічого. А зараз, коли вибори закінчилися, ви раптом стали апологетом цієї ідеї», - звернувся він до Тимошенко.

При цьому Мороз підкреслив, що, за даними соцдосліджень, питання вступу в НАТО «стоїть на 19 місці серед проблем, які найбільше хвилюють людей».

Станом на 21.00 рішення щодо цього питання прийнято так і не було. Учасники круглого столу за пропозицією екс-президента Леоніда Кравчука перейшли до уточнення інших частин документа.

Представники Партії регіонів в дискусії по НАТО участі не брали.

За матеріалами «Главред»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus