УКРАЇНА

18:21

20.05

Влада

Ющенко пропонує створити Коаліцію національної єдності

0

Президент Віктор Ющенко пропонує Голові Верховної Ради Олександру Морозу, прем’єр-міністру Юрію Єханурову і лідерам фракцій створити Коаліцію національної єдності. Про це йдеться у проекті Універсалу національної єдності.

«Ми переконані, що реалізація положень цього універсалу, які будуть покладені в основу коаліційної угоди більшості, можлива тільки при створенні у Верховній Раді п’ятого скликання Коаліції національної єдності, і підтримуємо такий крок», - сказано в проекті документу.

У ньому виписаний план дій національної єдності з 24 пунктів, зокрема, це збереження унітарності і соборності України, продовження і удосконалення конституційної реформи, створення збалансованої системи стримувань і противаг між Президентом, Радою і Кабінетом Міністрів, відновлення роботи Конституційного суду.

Універсал також пропонує привести всі рішення органів влади і місцевого самоврядування у відповідність з Конституцією, створити умови для безперешкодної роботи опозиції в органах влади всіх рівнів.

Серед пунктів плану дій - боротьба з корупцією на всіх рівнях влади, забезпечення статусу української мови, як єдиної державної і мови офіційного спілкування органів влади з одночасним гарантуванням прав мов національних меншин згідно з Європейською хартією національних мов.

План також пропонує досягти щорічного зростання ВВП не менше 5% при інфляції не більше 10%, а також створення не менше 1 млн. робочих місць в рік.

У документі також містяться пункти про подальше проведення реформ в різних галузях, а також пункт про гарантування державою прав власності.

Крім того, в ньому містяться зобов’язання ухвалення необхідних для вступу до Всесвітньої торгової організації законів і вступу у ВТО в 2006 році.

Передостанній пункт плану передбачає неухильне виконання плану дій «Україна-Європейський союз», невідкладний початок переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС і приєднання до плану дій щодо членства в НАТО.

План дій також припускає налагодження ефективного економічного партнерства зі всіма зацікавленими зовнішніми партнерами, керуючись міркуваннями взаємної вигоди.

Як повідомлялося, 26 червня Ющенко припустив, що у Верховній Раді може сформуватися коаліція з новою конфігурацією.

За матеріалами «Українські Новини»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus