УКРАЇНА

05:11

22.05

Влада

АМКУ рекомендує МінАПК запобігти монополізації ринку зерна

0

Антимонопольний комітет України рекомендує Міністерству аграрної політики запобігти монополізації Аграрною біржею ринку з реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на купівлю-продаж зерна. Про це «proUA» повідомили в прес-службі АМКУ

Згідно з повідомленням, Комітет з’ясував, що своїм наказом «Щодо вдосконалення ринку зерна» Міністерство надало Аграрній біржі повноваження з реєстрації цих контрактів. При цьому, всупереч законодавству, наказ попередньо не погоджувався з Комітетом. Водночас, запровадження документу позбавляє інші біржі можливості вести таку діяльність, позаяк унеможливлює проходження ними або подовження терміну дії акредитації.

Однак, сьогодні право займатися реєстрацією контрактів мають 40 бірж і цей ринок є достатньо конкурентним. Тому внаслідок дій Міністерства одна з них може штучно набути монопольного становища. «Визначення єдиного реєстратора фактично усуває конкуренцію на ринку. Допустити це Антимонопольний комітет не може в жодному разі, особливо під час жнив, - повідомив Голова Комітету Олексій Костусєв. «Тепер профільне відомство має скасувати антиконкурентний наказ впродовж десяти днів, аби країна не зазнала можливих негативних наслідків від новоствореного біржового монополіста. Ми також звернемося до Міністерства юстиції з проханням не реєструвати неправомірний акт», - додав він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus