УКРАЇНА

03:57

23.05

Влада

Суд скасував постанову ГПУ про порушення справи проти судді Стрижевської

0

Апеляційний суд міста Києва скасував постанову Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти судді Печерського суду міста Києва Анжели Стрижевської. Про це заявив керівник юридичного департаменту БЮТ, народний депутат Андрій Портнов, повідомили «proUA» в прес-службі БЮТ.

За його словами, ця справа була незаконно порушена Генеральною прокуратурою у зв’язку з тим, що Стрижевська визнала незаконними дії ГПУ щодо порушення кримінальних справ відносно народних депутатів, членів БЮТ Турчинова і Кожем’якіна.

Цинізм ситуації полягав в тому, що працівники ГПУ неодноразово ігнорували судові засідання, не надавали матеріали кримінальних справ, засекречували всі матеріали цих справ, не допускали адвокатів, здійснювали 12 годинні безперервні допити помічників суддів. Працівники ГПУ доходили навіть до того, що засекречували матеріали справ, а потім за декілька годин до судових засідань позбавляли права розглядати ці справи весь склад Печерського суду у зв’язку з недотриманням режиму секретності.

Портнов заявив, що, не дивлячись на шалений тиск, цією суддею дії ГПУ були визнані незаконними і зафіксовано факт зловживання з боку ГПУ. Дії Генеральної прокуратури щодо порушення кримінальної справи проти судді Стрижевської сьогодні були визнані незаконними апеляційним судом міста Києва.

Таким чином, Портнов вважає, що більше немає правових перешкод для притягнення до кримінальної відповідальності заступника Генерального прокурора України Віктора Шокіна та переїзду окремих співробітників ГПУ на тимчасове проживання до слідчого ізолятора.

Також Портнов повідомив, що сьогодні вранці, ще до прийняття рішення апеляційним судом, Анжелу Стрижевську від імені фракції БЮТ було висунуто кандидатом на посаду судді Конституційного Суду України. „Таке рішення блоку було прийнято для того, щоб продемонструвати всій країні, що судді, які приймають чесні і принципові рішення, будуть мати суспільну повагу та системний захист від будь-яких незаконних дій посадових осіб держави”, - підкреслив Портнов.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus