УКРАЇНА

20:51

22.05

Влада

Україна обрала лід-менеджерів нового випуску єврооблігацій

0

Міністерство фінансів України відібрало синдикат банків Citigroup, Credit Suisse First Boston і Dresdner Kleinwort Wasserstein як лід-менеджера для здійснення випуску облігацій зовнішньої державної позики України із плаваючою ставкою на суму до 600 млн. дол. або 500 млн. євро, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як повідомили в Мінфіні, у тендері по доборі лід-менеджера взяло участь 12 банків.

«Цього року Україна успішно демонструє позитивні показники економічного розвитку, інвестори довіряють їй і, здійснюючи зовнішні позики, ми маємо можливість залучати фінансові ресурси в тім обсязі, що необхідний для фінансування державного бюджету України відповідно до закону «Про державний бюджет України на 2004 рік», - наводяться в прес-релізі коментар заступника міністра фінансів Анатолія Шаповалова.

За його словами, другий рік підряд ставки зовнішніх кредитів для України залишаються на стабільно низькому рівні, а позика України 2003 року на 1 млрд. дол. під 7,65% річних визнана кращою позикою року серед країн, що розвиваються.

«Держава, виходячи на зовнішні фінансові ринки і залучаючи під низькі відсотки, забезпечує привабливий ціновий орієнтир для українських корпоративних позичальників», - додав А.Шаповалов.

Нагадаємо, що Україна наприкінці лютого-початку березня цього року вже розмістила семирічні єврооблігації з прибутковістю 6,875% річних на суму 600 млн. дол. Лід-менеджерами їхнього випуску стали банки Merrill Lynch International і Dresdner Bank AG.

До цього випуску на зовнішньому ринку були в обізі єврооблігації України 2000 року в євро на номінальну суму 1167,665 млн. євро й у доларах США - на 1585,757 млн. дол. Україна вже погасила 43,999% основної суми боргу.

Купонна прибутковість єврооблігацій у євро становить 10% річних, у доларах - 11% річних. Доход за купонами виплачується щоквартально, а раз на півроку проводиться амортизація основної суми в розмірі 9,333%.

У 2003 році Україна випустила 10-літні єврооблігації на суму 1 млрд. дол. під ставку 7,65% річних з виплатою доходу раз у півроку. Лід-менеджерами стали Dresdner Bank AG London Branch, J.P. Morgan Europe Limited і UBS Limited.

Бюджет-2004 припускає позики в сумі 10,92 млрд. грн., серед іншого зовнішні - 6,43 млрд. грн.

Зовнішнє фінансування загального фонду державного бюджету України в поточному році передбачається за рахунок чергового траншу Програмної системної позики (250 млн. дол.) Всесвітнього банку, кредиту Євросоюзу для макрофінансової допомоги в сумі EUR110 млн. і випуску облігацій зовнішньої державної позики.

Агентство Мооdу’s у листопаді минулого року підвищило рейтинг зобов’язань України в іноземній валюті до рівня «У1» з «У2», рейтинг валютних депозитів - до «У2» з «У3», а також рейтинг облігацій у національній валюті до «У1» з У2».

Глава НБУ Сергій Тигипко в середині червня закликав усі держструктури і комерційні банки України на 3-4 місяці утриматися від виходу на зовнішні ринки запозичень. «Зараз наші державні цінні папери продаються за гіршими цінами. Сьогодні, будемо казати відверто, вихід на ринок зовнішніх позик ні для комерційних банків, ні для держави невигідний. Так склалася зовнішня кон’юнктура», - заявив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus