УКРАЇНА

04:57

22.05

Влада

Суд дозволив «Титану» залишитися в Іршанську

0

Верховний Суд ухвалив постанову про законність оренди підприємством «Кримський титан» Іршанського ГЗК. Про це вчора повідомив голова правління підприємства «Кримський титан» (Армянськ) Євген Дмитрієв, пише «Дело».

Дмитрієв уточнив, що рішення було ухвалене 23 липня. «Ми виграли суд, і тепер нам не загрожує розрив договору оренди Іршанського гірничо-збагачувального комбінату», — сказав Дмитрієв.

Нагадаємо, що 28 лютого Верховний Суд уже виніс ухвалу на користь «Кримського титану» щодо іншого переданого в оренду ГЗК — Вільногірського.

Колишній голова Житомирської обладміністрації, тепер депутат Верховної Ради Павло Жебрівський, який ініціював порушення кримінальної справи за фактом незаконності передачі ГЗКів в оренду, впевнений, що рішення суду означає «безкоштовну приватизацію ГЗКів «Кримським титаном». Свої звинувачення він аргументує тим, що «основні фонди відновлюються і ставляться на баланс «Титану», тому через кілька років у ГЗКів нічого, окрім приміщень, не залишиться».

«На жаль, рішення суду було очікуваним. Та сторона (ЗАТ «Кримський титан» — ред.) серйозно працювала з судом», — зауважив Жебрівський.

«У Фонді державного майна, який представляв інтереси держави в питанні з приводу Іршанського ГЗК, нічого про рішення Верховного Суду не знали, і прокоментувати його відмовилися, посилаючись на брак інформації. Представники Фонду «просто не хотіли нічого робити», - вважає Жебрівський.

На його думку, було б набагато вигідніше для держави в цьому питанні виставити ГЗК на продаж, «тому що орендна плата перевищує оплату амортизаційних витрат».

Тим часом Дмитрієв впевнений, що ГЗКи дістали можливість розвиватися виключно завдяки передачі в оренду.

Як відомо, «Кримський титан» був створений в 2004 році відповідно до указу президента про формування технологічного комплексу з видобутку ільменітової руди і виробництва двоокису титану на базі державної акціонерної компанії «Титан». Указ передбачав залучення іноземного інвестора. Ним стала німецька компанія RSJ Erste. Їй належить 50%-1 акція, державі — 50%+1 акція.

В кінці 2004 року «Кримський титан» отримав в оренду на п’ять років Іршанський і Вільногірський державні ГЗКи, перерахувавши до держбюджету 67 млн. грн. за обігові кошти. Підприємство взяло на себе зобов’язання щорічно платити за оренду 21 млн. грн. Однак уже в травні 2005 року законність передачі цих ГЗКів в оренду була оспорена Генеральною прокуратурою.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus