УКРАЇНА

08:43

22.05

Влада

ЦВК заощадила на виборах 115 мільйонів гривень

0

Центральна виборча комісія заощадила на проведенні виборів 2006 року 115,5 мільйона гривень. Про це у вівторок на засіданні ЦВК повідомив голова комісії Ярослав Давидович, передають «Подробиці».

Зокрема, ЦВК затвердила фінансовий звіт використання коштів державного бюджету на проведення виборів 2006 року.

Давидович також повідомив, що на сьогоднішній день на рахунку комісії знаходиться 115 мільйонів 577 тисяч невикористаних коштів, які були виділені на проведення виборів 2006 року з державного бюджету.

За його словами, з цієї суми 53,6 мільйона гривень було заощаджено за рахунок того, що відповідно до закону передбачалося створити 36 тисяч виборчих дільниць, проте насправді їх було створено 34 тисячі.

Давидович зазначив, що ще 23 мільйони гривень було заощаджено за рахунок того, що комісії не доукомплектували максимальною кількістю членів. 5,38 мільйона гривень було заощаджено за рахунок того, що кількість інформаційних плакатів була виготовлена по два для кожної виборчої дільниці, замість п’яти передбачених законом.

Згідно з інформацією Центрвиборчкому, 23 мільйони гривень було заощаджено на послугах зв’язку для виборчих комісій і 6,5 мільйона гривень - за рахунок зменшення витрат зарубіжних виборчих дільниць.

В той же час Давидович зазначив, що із загальної суми, витраченої на проведення виборів, 84,6% або 370 мільйонів гривень склали витрати на виплату заробітної плати членам виборчих комісій.

Давидович також повідомив, що всього на одного виборця на минулих виборах було витрачено 13,41 гривні. Він нагадав, що на парламентських виборах 2002 року цей показник склав 4,36 гривні на одного виборця і на президентських виборах 2004 року - 12,04 гривні на одного виборця.

Голова ЦВК зазначив, що збільшення витрат на проведення виборів пов’язане із збільшенням заробітної плати, а також із застосуванням інших технологій виборчого процесу. Зокрема, на виборах 2002 року вартість однієї виборчої урни складала 16 гривень, на президентських виборах 2004 року вартість однієї прозорої урни складала близько 100 доларів США. Також на збільшення вартості виборів, за словами Давидовича, вплинуло застосування більш довершеної технології захисту виборчих бюлетенів. «Проте все це виправдано, оскільки демократія коштує грошей», - підкреслив Давидович. При цьому він зазначив, що на відміну від попередніх виборів, на виборах 2006 року вперше застосовувався жорсткий контроль процесу витрачання бюджетних коштів.

Зокрема, голова комісії нагадав, що за ініціативою ЦВК в ході виборчої кампанії контрольно-ревізійне управління двічі проводило перевірку використання коштів виборчими комісіями. За словами Давидовича, на сьогоднішній день відкриті окремі кримінальні справи з приводу нецільового використання бюджетних коштів. «Але ми готові відзвітувати за кожну копійку», - підкреслив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus