УКРАЇНА

06:53

26.05

Влада

В Секретаріаті стурбовані спробами депутатів замінити КС

0

В Секретаріаті Президента стурбовані спробами депутатів «замінити КС і нав’язати Президенту своє тлумачення конституції». Про це сказав керівник Головної служби політики інституційного розвитку секретаріату Ігор Коліушко, передає «Українська правда».

«Коли немає КС тоді залишається єдине право казуальне, тобто тим, хто застосовує цю норму. А оскільки стаття 90 Конституції може застосовуватись Президентом, то лише Президент може її тлумачити», - наголосив він.

Коліушко також підкреслив, що не коректно називати виступ голови Верховної Ради Олександра Мороза зверненням до народу, бо це атрибут голови держави. «Турбує нагнітання протистояння яке відбувається з боку окремих політичних сил в тому числі не зовсім коректним було б називати виступ голови Верховної Ради зверненням до народу, оскільки звернення до народу, це атрибут голови держави», - зазначив він.

«Звичайно спікер як і будь-який депутат має право звертатись до виборців і як завгодно це називати. Але коли цьому надається назва «звернення до народу». У цьому придається певний політичний контекст», - зазначив Коліушко.

Нагадаємо, напередодні перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк заявив, що парламентська коаліція має всі «законні підстави» самостійно вирішити питання призначення прем’єр-міністра, якщо Президент протягом 15 днів не внесе кандидатуру Віктора Януковича на посаду голови уряду.

Мартинюк підкреслив, що на сьогоднішній день йде різне трактування п‘ятнадцятиден ного терміну, впродовж якого Президент повинен внести кандидатуру прем’єр-міністра до парламенту. При цьому Мартинюк зазначив, що остаточне трактування дня відліку даного терміну міг би дати Конституційний суд, якого на даний момент в Україні не існує. За його словами, пункт 6 перехідних положень Конституції України дає Верховній Раді трактувати ті чи інші положення закону в тому випадку, якщо Конституційного суду в Україні немає. «Я не виключаю, що Рада може дати своє трактування цієї дати», - сказав він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus