УКРАЇНА

05:26

24.05

Влада

Сьогодні – Купальска ніч

0

Ніч з 6 на 7 липня за народним календарем – свято Івана Купала. Обидві дати зливалися в древній Русі ще і з 12 липня, днем Петра і Павла, в одне велике свято, що наповнено величезним змістом і тому включає безліч обрядових дій, пісень, усіляких прикмет, гадань, легенд, повір’їв.

Слов’яни називали ніч на Івана Купала святом води і вогню – купальский вогонь завжди розкладали біля водоймищ. Молоді люди стрибали через нього, дівчата, ворожачи про свою долю, кидали у воду вінки.

Це свято справді вважається самим веселим і сексуальним. У ніч на Івана Купала розпалюють величезне багаття, вогонь для якого добувають тільки древнім способом — тертям дерева об дерево. Як тільки його полум’я розпалюється, юнаки і дівчата, взявшись за руки, починають через нього стрибати. Після веселих хороводів і танців розпалена молодь іде купатися оголеною.

За народними повір’ями - ніч на Купала - єдина ніч у році, коли цвіте папороть. А цвіте вона на місцях, де сховано скарб. Папороть вважалася одним із найзагадковіших, чарівних рослин. Щоб знайти квітучу папороть, хоробрі мали піти в ліс, зачуратися, окреслити навкруг себе коло і чекати, поки з’явиться жадана квітка. Сміливцеві потрібно зірвати її, затиснути в долонях і бігти з усіх ніг додому, ні на що не звертаючи уваги. Власник квітки може перетворитися в надзвичайно багату людину, оскільки йому стають явними всі таємниці і скарби, де б вони не були заховані. Однак це не більше, ніж гарна казка - у папороті - довели ботаніки - квітів не буває.

Ще один екзотичний персонаж ночі Івана Купала - русалки. Вони заманюють подорожан прекрасними піснями, а потім затягають їх до себе у вир. Вважається, що в купальску ніч русалки мають особливу силу і можуть затягти на дно ріки кого завгодно. Тому найкрасивіші дівчата, щоб піддобрити річкових дів, плетуть з польових квітів вінки і пускають їх по воді. За повірям, русалки, прийнявши людський вигляд, виходять на берег помилуватися здалеку купальними вогнями і, зустрівши в лісі пригожого хлопця, можуть заворожити його.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus