УКРАЇНА

02:13

25.05

Влада

Депутати запропонували законопроект про гарантії Кучмі

0

Депутати Валерій Пустовойтенко, Сергій Бондарчук і Сергій Бичков запропонували парламентові ухвалити закон про правові, соціальні та інші гарантії президенту, який припиняє виконання своїх повноважень. Відповідний проект закону вони зареєстрували в Раді, повідомляють «Українські Новини».

Автори законопроекту пропонують установити для президента, який припинив свої повноваження, щомісячне грошове утримання у розмірі середньомісячної зарплати діючого президента з урахуванням усіх надбавок, при цьому, розмір утримання збільшується, якщо зросте зарплата діючого президента.

У разі смерті президента Кабінет Міністрів призначає членам його родини, які знаходилися на його утриманні, пенсію розміром 70% місячного грошового утримання президента, а також, у разі потреби, житло.

У проекті пропонується президентові і проживаючим разом з ним членам родини зберегти право на безкоштовне медичне обслуговування і санаторно-курортне забезпечення. Життя і здоров’я президента підлягають обов’язковому державному страхуванню в розмірі десятирічного грошового утримання. Президент також отримає в довічне безкоштовне користування державну дачу з обслуговуючим персоналом і автомобіль з водіями. Також президент має право обрати для проживання будь-який населений пункт.

Відповідно до законопроекту, президентові і проживаючим з ним членам родини надається державна охорона.

Депутати пропонують зберігати звання президента довічно, крім випадку, коли президента усунуто з посади в порядку імпічменту. Депутати також пропонують установити, що президент, який припинив виконання своїх повноважень, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за згодою не менш ніж 2/3 конституційного складу Ради, кримінальна справа може бути порушена Генеральними прокурором і розглядатися Верховним Судом, при цьому рішення може бути оскаржено в апеляційному і касаційному порядку.

Депутати також пропонують покласти фінансування забезпечення президента і членів його родини на державний бюджет. Громадсько-політичну та іншу діяльність президента забезпечуватиме патронатна служба, що включається до складу Адміністрації президента. Для роботи патронатної служби безкоштовно надається приміщення з меблями, засобами зв’язку й оргтехнікою.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus