УКРАЇНА

16:05

18.06

Влада

Держдеп США відзвітував про передвиборну ситуацію в Україні

0

Жоден з вірогідних кандидатів у президенти України не користується поки підтримкою більшості виборців, тому результат цих виборів залишається непередбачуваним. Такий висновок на підставі опитувань, проведених у травні Київським міжнародним інститутом соціології, зробили аналітики Державного департаменту США, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Відсутність фаворита серед кандидатів у президенти вони пов’язують із загальним розчаруванням політикою, яке панує в українському суспільстві. Більше половини виборців, наприклад, не можуть назвати політичну силу в державі, яка б представляли їхні власні погляди.

Президентські вибори цього року в Україні у дослідному відділі Держдепу розглядають у контексті боротьби двох кандидатів – Віктора Януковича і Віктора Ющенка.

Водночас у Вашингтоні відзначають, що виборці в Україні розділені за своїми симпатіями за регіональною ознакою. Тоді як на Заході України підтримка В.Ющенка досягає 50%, на Сході за В.Януковича уже готова віддати свій голос третина мешканців.

Останнє, на думку американців, закономірно, оскільки, за їхніми словами, «Янукович очолює Донецький клан». В інтерв’ю Радіо «Свобода» один з авторів аналітичного звіту Реґіна Феранда, пояснила, що під кланом вони розуміють групу олігархів цього регіону, однак не змогла сказати, хто до неї належить або чому вони вважають чинного Прем’єр-міністра його лідером.

Не обґрунтовують автори звіту і твердження, що лідерство В.Януковича в Донецьком клані забезпечує йому підтримку виборців не тільки Сходу, але й Півдня української держави. На думку аналітиків Державного Департаменту, результат виборів визначатиметься в центрально-східних областях України, де жоден з потенційних кандидатів не має чіткої переваги.

За результатами травневого опитування, чинного Президента Леоніда Кучму готові втретє підтримати сім відсотків виборців, тим часом як недовіру до нього висловили 80% опитаних. Американці також відзначають, що жодному з кандидатів не вдалося стати антиподом режиму Л.Кучми. Тому, на їхню думку, більше третини виборців не визначилися зі своїм кандидатом або не прийдуть на вибори взагалі.

Аналітики Держдепартаменту частково пов’язують апатію українського суспільства з відчуттям високої корумпованості усіх владних інститутів. Серед найбільш корумпованих органів влади українці називають правоохоронні органи, Верховну Раду і суди.

Більше ніж 70% опитаних не задоволені також тим, як влада допомагає безробітним, забезпечує права людини і підтримує законність і правопорядок. Найбільше – до 80% – вдоволених діями влади у забезпеченні продуктами, електроенергією і своєчасною виплатою пенсій.

У дослідному відділі Державного департаменту також не впевнені, що українці розглядають майбутні президентські вибори як критичну подію в політичному розвитку держави. Тому, за висновками американців, в Україні навряд чи можлива так звана «революція троянд» за прикладом Грузії.

Адже у випадку фальсифікації виборів тільки кожен п’ятий виявив бажання взяти участь у вуличних протестах. На думку аналітиків, активність громадян залежатиме від висвітлення ходу і результатів виборів у ЗМІ і здатності виборців самоорганізуватися.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus