УКРАЇНА

18:49

25.06

Влада

Віра визначає політичні погляди 7% українців

0

Близько 2,5 млн. людей, або 7% українського електорату, відносять себе до релігійних організацій і визнають їх вплив на свої політичні переконання.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова з червня 2003 року по травень 2004 року. У кожній області України було опитано 600 респондентів віком старше 18 років. Похибка вибірки не перевищує 4,1%, повідомляє «UA TODAY».

У найбільш «релігійних» західних регіонах України частка громадян, які відносять себе до релігійних організацій і визнають їхній вплив на свої політичні переконання, не перевищує 36%. Найбільший відсоток (35%) - у Ровенській області, де в релігійні організації входить понад 90% населення.

На сході та в центрі країни, а також у Криму показник впливу релігійних організацій на політичні переконання людей значно нижчий - від 2% у Запорізькому регіоні до 10% у Кіровоградській області.

У матеріалах Центру Разумкова зазначається, що використання «політичних посередників» між церквами й електоратом є малоймовірним - «скоріше можуть бути зроблені спроби безпосереднього залучення в передвиборну боротьбу релігійних організацій і їх керівників».

Згідно з результатами іншого опитування Центру Разумкова, проведеного у травні-червні 2004 року, взяти участь у голосуванні в першому турі виборів президента збираються понад 60% респондентів. У цьому дослідженні було опитано 2 тис. осіб віком старше 18 років в усіх регіонах (похибка вибірки - 2,3%).

Практично кожен третій на момент опитування не визначився чи то з участю в голосуванні, чи то з підтримкою когось з найбільш вірогідних кандидатів на посаду глави держави.

Серед факторів, які значною мірою вплинуть на участь у виборах, 51% опитаних відзначили надію на поліпшення економічної ситуації, 48% - на зменшення корупції, 31% - на демократизацію суспільства.

Водночас лише 30% опитаних переконані, що вибори дійсно сприятимуть поліпшенню економічної ситуації, 17% - зменшенню корупції; 27% - демократизації суспільства.

Більшість громадян сподівані зміни з результатами виборів не пов’язують. Тільки близько чверті (24%) опитаних вважають, що після виборів життя звичайних людей зміниться на краще, а 36% так не думають (40% не визначилися).

Переважна більшість (81%) опитаних вважають, що на виборах будуть застосовуватися «брудні політичні технології» («досить широко» - 46%; «іноді» - 35%). Упевнені в тому, що такі технології «практично не будуть використовуватися», тільки 5% респондентів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus