УКРАЇНА

02:17

27.04

Влада

Гудима: “Одесу – Броди” здали в обмін на гарантії Путіна

0

Народний депутат України, член парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Гудима вважає, що “і Леонід Кучма, і Віктор Янукович шукають якихось гарантій з боку Росії. І вони їх отримують за те, що здають шматок за шматком чи нерухомість, чи стратегічні об’єкти України. Така здача владою стратегічно важливих українських об’єктів унеможливлює для нашої держави меншу залежність від північного сусіда”, повідомляє «УНІАН».

О.Гудима, коментуючи рішення уряду про реверс нафтопроводу “Одеса – Броди”, яке було ухвалено після візиту минулої п’ятниці прем’єр-міністра України В.Януковича до Москви, зазначив, що таке рішення де-факто було прийнято ще до цієї поїздки.

“Ми маємо докази, що В.Янукович привіз прем’єр-міністру Росії вже готове рішення про реверсне використання цієї нафтової труби. Таким чином, наш прем’єр їхав до Росії не з намірами, що український уряд може прийняти рішення про реверс, а вже маючи таке рішення де-факто”, - зазначив О.Гудима.

За його словами, “те, що уряд поставив вихідний номер цього документа в понеділок, свідчить про те, що Кабмін рішення про реверс навіть не приймав публічно. Не було засідання Кабінету Міністрів, на якому б в нормальному, демократичному руслі члени уряду обговорювали таке важливе для національної безпеки України питання”.

На думку народного депутата, рішення про реверсне використання нафтопроводу “Одеса – Броди” приймалося не без участі Л.Кучми, оскільки “подібні рішення не приймаються на зустрічах прем’єр-міністрів”. “Таке свідоме приниження України, як здача національних інтересів через добровільну віддачу труби “Одеса – Броди” було прийнято Л.Кучмою і В.Путіним. Також всім відомо, що Л.Кучма і В.Путін прийняли це рішення в контексті президентських виборів, які наближаються в Україні”, - вважає О.Гудима.

“Наслідком реверсного використання труби “Одеса – Броди” буде подальша, вже стовідсоткова залежність по нафті, а потім Україна буде дуже довго і тяжко виганяти росіян із своєї нафтової труби”, - вважає О.Гудима.

Нагадаємо, що КМУ своєю Постановою від 5 липня 2004 року (№831) «Про внесення зміни в пункт 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2004 року (№114) «Про заходи з підвищення ефективності використання системи магістральних нафтопроводів» відмовився від транспортування нафти нафтопроводом «Одеса-Броди» виключно у напрямку Бродів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus