УКРАЇНА

06:11

25.05

Влада

КПУ і СПУ обмінялися невигідними пропозиціями

0

Комуністична партія запропонувала Соціалістичній партії разом брати участь у наступних виборах до Верховної Ради та в місцеві ради, які пройдуть у 2006 році. Про це на з’їзді партії заявив лідер КПУ Петро Симоненко, повідомляють «Українські Новини».

«Ми сьогодні закликаємо своїх колег соціалістів визначитися і прийняти таке рішення, яке дасть можливість сьогодні і новий імпульс і поштовх у боротьбі за ліву ідею у 2005, щоб разом іти на виборах у парламент і місцеві ради всіх рівнів у 2006», – сказав Симоненко. За його словами, зараз у СПУ особлива позиція, яку він пояснює тим, що партія переорієнтувалася на західну соціал-демократію. Крім того, Симоненко закликав усі ліві партії об’єднатися з КПУ на виборах президента. «Ми повинні сьогодні зробити все, щоб представники й інших лівих партій йшли разом з нами до спільної перемоги», – сказав Симоненко.

Своєю чергою з’їзд Соціалістичної партії, який висунув кандидатом на вибори президента свого лідера Олександра Мороза, закликав Комуністичну партію висунути єдиного кандидата на вибори від соціалістів. У зверненні сказано, що позиції Компартії і Соцпартії щодо багатьох питань майже ідентичні і, крім того, ніхто, крім КПУ і СПУ, не зацікавлений у проведенні політичної реформи. У заяві також сказано, що у зв’язку з цим КПУ і СПУ мають висунути єдиного кандидата від двох партій.

З’їзд СПУ вважає, якщо кандидатом буде комуніст, то тоді можливе повторення ситуації виборів президента 1999 року, коли лідер КПУ Петро Симоненко вийшов у другий тур, але програв президентські вибори кандидату від влади Леоніду Кучмі. Тому СПУ вважає, що спільним кандидатом від двох партій обов’язково має бути соціаліст.

Відповідаючи на прес-конференції на питання про можливе блокування і підтримку інших кандидатів Соцпартією, Мороз сказав, що це питання буде розглядатися в ході кампанії. Він також завважив, що домовленості можуть бути різні, єдине, чого він не допускає, так це підтримки кандидата від влади.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus