УКРАЇНА

06:01

28.05

Влада

Кредит на автобан «Київ-Одеса» візьмуть під держгарантії

0

Кабінет Міністрів вирішив надати державну гарантію на забезпечення зобов’язань Державної служби автомобільних доріг «Укравтодор» щодо залучення кредиту на суму 480 млн. доларів на реконструкцію автобана Київ-Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознам’янки. Про це сказано в постанові Кабміну від 29 червня, - повідомляють «Українські новини».

Зокрема, цією постановою Кабмін погодився з пропозицією «Укравтодору» про залучення кредиту на зазначену суму для фінансування реконструкції автодороги Київ-Одеса, схвалив гарантійну угоду між Кабміном та інвестором про надання держгарантії й уповноважив заступника Міністра фінансів Анатолія Шаповалова підписати з інвестором цю угоду.

Нагадаємо, що 8 жовтня 2003 Міністерство транспорту, «Укравтодор» і італійська компанія Torno Internazionale Sp підписали угоду про співробітництво щодо реконструкції й експлуатації автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса.

Угода була підписана за підсумками переговорів Президента Леоніда Кучми і Прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Вона передбачає надання Італією Україні 420 млн. євро на умовах безпроцентного кредиту терміном на 40 років.

Будівництво автобана «Київ-Одеса» ведеться на підставі Закону України «Про реконструкцію й експлуатацію на платній основі автомобільної дороги Київ-Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознам’янки» від 22 червня 2003 року і розпорядження Президента від 4 липня 2003 року.

Довжина дороги - 454 км, загальна вартість магістралі складе 2,15 млрд. гривень.

Раніше планувалося здати в експлуатацію першу чергу автобана «Київ-Одеса» до 24 серпня - святкування Дня незалежності України, потім термін здачі було перенесено на жовтень.

У червні Верховна Рада доручила Кабмінові надати держгарантію на залучення кредиту для реконструкції автодороги Київ-Одеса, прийнявши відповідний закон.

У червні Рада також вирішила зробити платним проїзд по всьому автобану «Київ-Одеса», а виручені гроші направляти до Держбюджету.

Передбачається, що компенсація витрат, пов’язаних із виконанням боргових зобов’язань за кредитами, залученими на реконструкцію дороги, проводитиметься за рахунок засобів, передбачених у Держбюджеті на розвиток і утримання автомобільних доріг.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus