УКРАЇНА

23:21

19.06

Влада

Басаєв виступив у ефірі Al-Jazeera

0

Катарський супутниковий телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозвернення лідера чеченських сепаратистів Шаміля Басаєва, у якому він обіцяє, що підконтрольні йому сили не здійснюватимуть нападів на російських офіційних осіб, які виїжджають за рубіж.

Al-Jazeera показав отриманий від невідомих відеозапис, на якому бородатий Басаєв виступає перед камерою. Він не з’являвся на телебаченні, принаймні, останні два роки.

Заява Басаєва з’явилася через два дні по тому, як катарський суд засудив двох росіян до довічного ув’язнення за вбивство Зелімхана Яндарбієва.

«Наш чеченський народ продовжить свою боротьбу усередині Росії, і ми не плануємо жодних нападів за її межами, хоча й маємо можливості здійснити їх», - заявив він російською мовою. Телеканал Al-Jazeera переклав його заяву арабською мовою.

«Ми навіть не полюватимемо на російських чиновників, що чинили різанину серед чеченців, навіть якщо вони перебуватимуть у закордонних країнах», - заявив Басаєв.

Він покритикував знищення російськими спецслужбами в Досі Зелімхана Яндарбієва.

«Цей випадок доводить, хто насправді є терористом, а хто ні», - сказав Басаєв, додавши, що Москва намагається очорнити «священну війну» бойовиків, розпускаючи брехливі чутки.

«Я знову підтверджую, що ми не проводитимемо операції в інших країнах... не так, як росіяни, котрі знищили нашого колишнього лідера в Катарі», - заявив він.

Шаміль Басаєв регулярно поширює заяви, у яких загрожує Росії і бере на себе відповідальність за теракти, - відзначає Reuters. В останньому подібному виступі він узяв на себе відповідальність за убивство президента Чечні Ахмада Кадирова.

Показ ролика з виступом Шаміля Басаєва по катарському телеканалу Al-Jazeera носить пропагандистський характер і має на меті привернути увагу міжнародних терористичних організацій і фондів, що фінансують тероризм, до залишків бойовиків, які діють у Чечні. Про це заявив «Інтерфаксу» по телефону сьогодні, 3 липня, представник Регіонального оперативного штабу з управління контртерористичною операцією генерал-майор Ілля Шабалкін.

«Басаєв намагається створити видимість наявності сил, представити формування своїх прихильників як дієздатні, котрі можуть вести воєнні дії. Він у такий спосіб намагається збільшити збіднілі фінансові потоки, що йдуть на підтримку терористичної діяльності бойовиків у Чечні», - сказав Шабалкін.

Він поставив під сумнів той факт, що відеозапис Басаєва зроблений у нинішній час. «У його виступі не міститься жодного факту, який можна було б прив’язати за часом до подій, що відбувають нині у Чечні», - відзначив Шабалкін. На його думку, «швидше за все, запис було зроблено в осінній період часу».

Нагадаємо, що Басаєв узяв на себе відповідальність за теракт на грозненському стадіоні “Динамо” 9 травня н.р., у результаті якого був убитий Пезидент Чеченської республіки Ахмад Кадиров. Тоді ж він пригрозив убити Пезидента Росії. За однією з версій, він разом з Асланом Масхадовим є організатором нападу на Інгушетію в ніч з 21 на 22 червня н.р., коли було атаковано більш як 20 точок на території республіки.

Ш.Басаєв пов’язаний з тейпом «Ялхорой», до цього ж тейпу належав і покійний Зелімхан Яндарбієв. Група Басаєва була створена в 1991 р., відомим же громадськості він став після 14 червня 1995 р., коли загін бойовиків чисельністю близько 200 осіб з ним на чолі захопив будинок лікарні в м.Будьонівск.

За матеріалами «Newsru.com», РБК, «Интерфакс»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus