УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

Росія й Україна будуть спільно використовувати «Одеса – Броди»?

0

Україна і Росія обговорюють спільне використання нафтогону «Одеса – Броди». Про це сказав російський Прем’єр Михайло Фрадков на прес-конференції по завершенні 10-го засідання Міжурядової україно-російської комісії зі співробітництва, - повідомляють «Українські новини».

«До речі, щодо нафтогону «Одеса – Броди» ми домовилися на технічному рівні визначитися: як завантажувати, в яких обсягах, і це вже свідчить про те, що ми це питання настільки глибоко розглядаємо, що залишаються технічні деталі, які виявлять економічні оператори», - сказав Фрадков.

Фрадков дав негативну відповідь на запитання про пов’язування російською стороною підписання довгострокової угоди про транзит нафти через Україну з розв’язанням питання про реверс російської нафти по «Одеса – Броди». «Жодної прямої ув’язки немає», - сказав Фрадков.

Відповідаючи на питання: «Чому сторони чергового разу відклали підписання довгострокової угоди про транзит російської нафти по території України?” - Фрадков відзначив, що за цією угодою вже проведена велика робота, пов’язана з визначенням балансів, глибоким вивченням експертами маршрутів, обсягів нафти, постачальників і споживачів.

За його словами, перед підписанням угоди ще необхідно уточнити деякі деталі.

Один із представників української делегації на засіданні україно-російської комісії повідомив, що російська сторона в переговорах наполягає на реверсі «Одеса – Броди», і в проектах документів, підготовлених до засідання комісії, був передбачений початок експлуатації «Одеса – Броди» у напрямку Одеси з жовтня нинішнього року.

Однак, за його словами, українська сторона зараз відмовляється підписати таку угоду, обіцяючи продовжити вивчення можливості транспортування нафти по «Одеса – Броди» у бік Одеси.

Нагадаємо, що уряди України і Росії заявляли про намір підписати угоду про транзит нафти через Україну, розраховану на 15 років, ще в 2003 році, однак відклали її підписання до визначення напрямку прокачування нафти по нафтогону «Одеса–Броди».

Наприкінці червня Росія заявила про відмову постачати нафту «сибірська легка» до Німеччини нафтогоном «Одеса–Броди».

Тоді ж Росія підтвердила зацікавленість у використанні нафтогону для постачання нафти в напрямку Броди–Одеса.

На початку нинішнього року Кабмін заявив про ухвалення рішення про транспортування каспійської нафти по нафтогону тільки в напрямку Бродів, відмовившись від транспортування російської нафти по цьому нафтогону в напрямку Одеси.

Наприкінці квітня нинішнього року Президент Леонід Кучма висловив думку, що транспортування каспійської нафти нафтогоном «Одеса–Броди» у напрямку Бродів є економічно невигідним проектом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus