УКРАЇНА

18:45

25.06

Влада

В Україні почалася президентська кампанія

0

В Україні почалася кампанія з виборів Президента-2004. Офіційний старт кампанії даний 3 липня. Днем пізніше починається висування кандидатів у Президенти. Вибори глави держави відбудуться через 120 днів - 31 жовтня. Виборці зможуть голосувати з 8:00 до 20:00. Президент України обирається на 5 років.

Результати виборів Президента мають бути визначені до 10 листопада включно, і новий лідер країни повинен вступити на свій пост до 13 грудня.

Відповідно до календарного плану, затвердженого Центральною виборчою комісією, першим етапом кампанії, що триватиме до 27 липня включно, буде висування кандидатів на президентський пост.

До 1 серпня включно кандидат на пост Президента або його уповноважений представник повинні подати документи до Центрвиборчкому для реєстрації кандидата, а до 3 серпня включно має бути подана повторна заява з виправленнями, якщо такі будуть потрібні.

Реєстрація кандидатів на пост Президента закінчується 6 серпня, а до 11 серпня включно повинен бути опублікований перелік кандидатів у Президенти в газетах «Голос України» і «Урядовий кур’єр».

Передвиборна агітація за кандидатів у Президенти починається наступного дня після реєстрації Центрвиборчкомом кандидата на пост Президента і закінчується о 24:00 29 жовтня.

План передбачає, що з 16 жовтня припиняється поширення інформації про результати опитування суспільної думки про кандидатів на пост Президента.

Календарний план також встановлює терміни складання загального списку виборців, публікації розцінок на вартості ефірного часу, відкриття і закриття рахунків виборчих фондів кандидатів у Президенти тощо.

На думку експертів, кампанія обіцяє бути досить жорсткою, але ступінь запеклості боротьби кандидатів залежатиме від проведення політичної реформи, усі проекти якої передбачали скорочення повноважень Президента.

Зараз попередньо схвалений Радою проект політреформи №4180 направлений на експертизу до Конституційного Суду. Якщо реформа відбудеться до завершення кампанії, то вибори будуть менш жорсткими, оскільки знизиться важливість, значення і впливовість президентської посади.

Думки експертів сходяться й у тому, що вибори розгортатимуться довкола двох основних кандидатів - Віктора Януковича і Віктора Ющенка. Ці політики набирають найвищі рейтинги в соціологічних опитуваннях, і найчастіше розглядались соціологами, як претенденти на вихід у другий тур виборів.

Рівень демократичності кампанії, що почалася, і виборів неодноразово ставав предметом уваги міжнародних організацій - НАТО, ОБСЄ, ПАРЄ, ЄС – і країн, найбільше США, які закликали Україну до чесних і прозорих виборів.

Діючий Президент Леонід Кучма неодноразово обіцяв, що вибори будуть демократичними. За його прогнозами, вимоги щодо дотримання демократичних норм не висуватимуться до українських виборів, коли Україна стане членом НАТО і ЄС.

Кучма кілька разів заявляв, що не має наміру балотуватися на виборах Президента-2004, хоча і має на це право, підтверджене Конституційним Судом.

Президент також виключив можливість того, що вибори можуть бути визнані недійсними, завіривши, що вони відбудуться за «будь-яої погоди».

У п’ятницю Кучма звернувся до учасників виборів із закликом вести кампанію законними методами, а органи влади попросив дати усім рівні умови і забезпечити справедливі вибори.

Про своє рішення брати участь у виборах заявив у червні Ющенко, ставши першим політиком, який остаточно визначився.

Янукович у квітні був оголошений єдиним кандидатом на пост Президента від партій, що складають більшість у Верховній Раді, але його кандидатура ще має бути затверджена рішеннями партійних з’їздів.

Нинішня президентська кампанія в Україні - четверта за роки незалежності країни.

Перший глава держави був обраний у грудні 1991 року. Ним став Леонід Кравчук, який був на той час Головою Верховної Ради УРСР, нині він є народним депутатом. Одночасно 1 грудня проводився всенародний референдум, під час якого громадяни країни підтвердили акт про проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року.

Л.Кравчук одержав підтримку 19,6 млн. виборців (61,6%). Його основним суперником був лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл, який набрав 7,5 млн. голосів (24%).

Діючий Президент України Леонід Кучма був вперше обраний на цю посаду в 1994 році. У першому турі жоден із семи кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців. До другого туру вийшли перший Президент України Леонід Кравчук (38,36% голосів у першому турі) і колишній Прем’єр-міністр, президент Союзу промисловців і підприємців Л.Кучма (31,17%).

У підсумку за Л.Кучму проголосувало 52,15% виборців, за Л.Кравчука - 45,6%.

У 1999 році Л.Кучма знову взяв участь у президентських виборах і вийшов до другого туру. Тоді за пост Президента боролося вже 13 кандидатів. Кампанія 1999 року не передбачала необхідність 50%-ої явки виборців, внесених до списків, для визнання виборів такими, що відбулися.

Лідерами президентської гонки-99 виявилися Л.Кучма і голова Компартії Петро Симоненко. У першому турі 31 жовтня 1999 року вони набрали 36,49% і 22,24% голосів відповідно. В другому турі 14 листопада в Л.Кучми було 56,25% голосів, у П.Симоненка - 37,8%.

За матеріалами «Українські Новини», «Інтерфакс-Україна»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus