УКРАЇНА

14:41

24.05

Влада

Росія запропонувала старий мотлох за борги по Ан-70

0

Російська Федерація пропонує погасити заборгованість перед Україною за участь у проекті з розробки і будівництва літака Ан-70 іншими моделями літаків. Про це заявив Міністр промислової політики України Олександр Неустроєв, - повідомляють «Подробиці».

Він відзначив, що загальна сума заборгованості, визнана обома сторонами, становить 48,2 мільйони доларів. Росія пропонує погасити її літаками Ан-22. «Це абсолютно нормальний варіант», – сказав Міністр, відзначивши, що під час сьогоднішнього засідання змішаної російсько-української комісії з питань співробітництва в Москві це питання буде розглянуто.

Крім того, українська і російська сторони повинні вирішити питання розподілу інтелектуальної власності на літак Ан-70. «Ми підтверджуємо наш намір розподілити інтелектуальну власність 50 на 50», – підкреслив Неустроєв. Він також відзначив, що ще не вирішено і питання щодо фінансування завершення проекту Ан-70 з російського бюджету 2005 року.

Разом з тим, Міністр висловив переконання, що це питання буде вирішено найближчим часом. За його даними, для завершення проекту необхідно ще 86 мільйонів доларів, з яких 64 повинна виділити російська сторона.

Нагадаємо, що Росія тривалий час відмовлялася від участі в проекті Ан-70 у зв’язку з незгодою військових, котрі називали український військово-транспортний літак застарілим.

Ан-70 призначений для транспортування вантажів масою до 47 тонн, десантування парашутистів і техніки. Серед військово-транспортних літаків тільки Ан-70 сідає на ґрунтові площадки довжиною 600-900 метрів і може перевозити всю номенклатуру військових вантажів країн СНД і НАТО.

Орієнтовний обсяг фінансування робіт на першому етапі – більш ніж 1 мільярд гривень, зокрема для завершення розробки літака – 128,216 мільйони гривень, підготовки й освоєння виробництва – 450,933 мільйони гривень, виробництва і закупівлі двох літаків – 427,36 мільйони гривень.

Обсяги фінансування робіт другого етапу визначаться за підсумками виконання першого етапу програми.

Довідка «proUA»:

Ан-22 був розроблений у 1964 році. У 1966 році на Ташкентському авіазаводі був випущений перший серійний Ан-22. Досі пербувають у дії літаки Ан-22, випущені ще в 1968 р. На початку 1990-х років ресурс «Антеїв» був продовжений до 2010 року. В майбутньому передбачалось удосконалити навігаційне устаткування Ан-22, встановити на борту приймачі супутникової навігаційної системи. Однак у результаті скорочення ВПС від подальшої експлуатації «Антеїв» було вирішено відмовитися.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus