УКРАЇНА

01:40

19.06

Влада

Пайфер: чесні вибори залишать Кучму в пам’яті України

0

Всі кроки, які будуть спрямовані на зміцнення євроатлантичних зв’язків, будуть мати підтримку США. Такий головний висновок саміту НАТО в Стамбулі, заявив помічник заступника держсекретаря США по справам Європи і Євразії, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер під час відеоконференції Вашингтон – Київ. Про це повідомив кореспондент «proUA».

За словами Пайфера, участь президента України Леоніда Кучми в стамбульському саміті НАТО була потрібна, щоб український лідер почув позицію президента США Джорджа Буша та лідерів країн-членів НАТО проте, наскільки вони приділятимуть увагу демократичній та чесній організації виборів президента. Відповідаючи на запитання, як США поставилися би до бажання Кучми піти на третій термін, Пайфер сказав, що український президент неодноразово заявляв, що не має наміру брати участі в нинішніх виборах. “Ми впевнені, що президент Кучма справді сприятиме чесному проведенню виборів. Таким чином, він залишить про себе пам’ять в Україні”, – сказав Пайфер.

Пайфер наголосив, що США готові співпрацювати з будь-ким з кандидатів, якщо він переможе чесно і демократично. Він заперечив, що найближчим часом може бути запланований візит прем’єра Віктора Януковича до США.

За словами дипломата, наразі ще не можливо точно сказати, коли Україна стане членом ЄС чи НАТО. Пайфер зауважив, що для цього Україна повинна визначитися, чи може вона зробити свій внесок в євроатлантичну співпрацю, і чи може вона реформувати свої оборонну, економічну та політичну системи, щоб вони мали сумісність з системами НАТО і ЄС.

Щодо прагнення України увійти в Єдиний економічний простір екс-посол США сказав, що Україна має збалансувати свою участь так, щоб це не шкодило її ж прагненням вступити до Всесвітньої торгової організації. Пайфер наголосив, що Україні потрібно вступити до ВТО, щоб стати учасником глобального економічного простору.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus