УКРАЇНА

18:03

24.06

Влада

Литвин прогнозує антиолігархічний переворот

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що звернеться до майбутніх кандидатів в президенти із закликом підписати договір про проведення чесної виборчої кампанії. Про це він сказав, виступаючи перед закриттям 5-ї сесії Ради, повідомляють «Українські Новини».

Спікер наголосив, що важливим питанням є те, чи зможе майбутній президент зупинити корупцію та олігархізацію країни. «Президентські вибори – це момент істини для українського народу», – сказав Литвин. Тому Литвин закликав майбутніх кандидатів узгодити базові цінності і закріпити їх у виборчих програмах. Другим пунктом такого договору Литвин бачить підписання угоди про проведення чесної виборчої кампанії. На думку Литвина, українське суспільство має сконцентруватися не на особистості кожного окремого кандидата, а на його програмних цілях і діях.

Литвин заявив, що має намір запропонувати майбутнім кандидатам підписати відповідний договір у приміщенні парламенту. Спікер вважає, що угоду підпишуть усі потенційні кандидати, однак сумнівається в тому, чи всі кандидати будуть її дотримувати.

Перед закриттям 5-ї сесії Литвин також закликав боротися з олігархами. На переконання спікера, рано чи пізно Україна прийде до ідеї антиолігархічного перевороту. Проте вже сьогодні, за його словами, є гостра необхідність розділити бізнес і політику в Україні.

Литвин сказав, що серйозними проблемами у роботі парламенту є велика кількість лобістських законопроектів, які вигідні тільки одній якійсь політичній або бізнесовій групі. Через це, на думку Литвина, серйозно знижується якість законопроектів, що їх розглядає Верховна Рада, а відтак і ухвалених нею законів.

Говорячи про хід роботи сесії, Литвин сказав, що вважає безперспективним подальший розгляд Радою порушень на виборах мера Мукачевого. За його словами, Рада вичерпала надані законом можливості в розслідуванні й оцінці подій під час і після виборів мера Мукачевого. Він також сказав, що представники фракцій повністю використали події під час і після виборів мера Мукачевого для обнародування своїх позицій.

Основними досягненнями 5-ї сесії Ради Литвин назвав прийняття законів, що регулюють відносини в судовій сфері, і законів про вибори. Литвин відзначив зокрема прийняття Цивільного процесуального кодексу, закону про Третейські суди та закону про призначення і звільнення суддів. Також важливим досягненням парламенту Литвин назвав ухвалення нових законів про вибори президента, депутатів парламенту і місцевих рад. Ще одним важливим рішенням спікер вважає внесення змін в бюджет поточного року. На думку Литвина, прийняття цього закону може бути прикладом успішної взаємодії між парламентом і урядом.

Спікер критикував різні політичні сили, які протягом 5-ї сесії блокували роботу парламенту. Зокрема, через блокування роботи Ради з вимогою заслухати силовиків щодо ситуації з виборами мера Мукачевого Рада не провела 8 засідань, а через вимоги розглянути питання про відкликання українських миротворців з Іраку та про заборону приватизації комбінату «Криворіжсталь» парламент не провів ще 8 повноцінних засідань.

Усього в ході 5-ї сесії депутати прийняли 231 закон, з них 59 у новій редакції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus