УКРАЇНА

08:05

23.05

Підсумки сесії: у роботі Ради переважала політика

Підсумки сесії: у роботі Ради переважала політика

0

Головними подіями п’ятої сесії Верховної Ради депутати назвали розгляд конституційної реформи, ухвалення змін до бюджету, події навколо створення Енергетичної компанії України, розгляд ситуації з виборами у Мукачевому.

На думку Юрія Костенка, найбрутальнішим питанням сесії став розгляд політичної реформи: “Після того, як не вдалося продовжити на два роки повноваження діючого президента, а потім проштовхнути норму обрання президента парламентом, з’явилася ідея урізати повноваження глави держави з тим, щоб, маючи парламентську більшість, і після президентських виборів зберегти всю повноту влади в руках тих, хто нині її будь-що намагається утримати”. Костенко вважає, що методи, якими “проштовхувалася” політреформа, суперечили Конституції і спричинили до негативної реакції з боку міжнародних інституцій. Зокрема, депутат нагадав, що реакція з боку Парламентської Асамблеї Ради Європи загрожує Україні призупиненням членства в цій організації або позбавленням права голосу.

Найбільш актуальним економічним питанням, на думку Костенка, стало ухвалення бюджету, в якому приховано понад 10 млрд. грн. Депутат сказав, що це свідчить про масштабне обкрадання: “Внесення змін до бюджету на 2004 рік – це перекладання боргів цього уряду на уряди наступні”.

Депутат В‘ячеслав Кириленко гостро розкритикував роботу парламенту за вкрай неефективне вирішення соціальних питань. “Це пояснюється тим, що у парламенті домінує пропрезидентська і проурядова більшість, яка зацікавлена у звуженні соціальних прав найманих працівників та інших громадян, котрі мають право на соціальну підтримку з боку держави”, – сказав Кириленко. Він вважає, що уряд Януковича спочатку відібрав у людей те, що вони заслужили, а потім знову це ж і повернув, як, наприклад, запровадження з 1 вересня 2004 року мінімальної заробітної плати в 237 грн., яка мала бути такою ще з 1 грудня 2003 року. “Це стосується й пенсій. Зараз ідуть різноманітні копійчані підвищення, але основне підвищення вкрадено ще наприкінці минулого року”, – сказав депутат.

Голова підкомітету з питань газової промисловості Комітету ВР з питань ПЕК Олекса Гудима вважає, що головним досягненням п’ятої сесії є те, що не був створений Міжнародний газовий консорціум, а нафтопроводи не були віддані в концесію приватним структурам. “Було бажання влади протягнути в парламенті закон про концесії та віддати комерційним структурам основні прибутки від експлуатації нафтової труби – тобто спрямувати їх в “офшор”, – пояснив депутат.

Крім того позитивом Гудима вважає те, що парламенту вдалося не допустити включення Національного диспетчерського центру і стратегічних ліній електропередач напругою 220 Вт і більше до статутного капіталу акціонерної компанії “Енергетична компанія України”. “Ми переконанні, що створення такої компанії є спроба продати її. Національний диспетчерський центр виведений із об’єктів, які включенні в цю компанію”, – сказав Гудима.

Перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Ігор Юхновский вважає, що протягом п’ятої сесії були проігноровані проблеми в освітній галузі – низька оплата праці вчителів, незадовільне пенсійне забезпечення. “Уся шкала заробітних плат в Україні має складатися за світовим зразком. Посередині цієї шкали має бути заробітна плата вчителя, тобто вважатися за одиницю. А доки ми не піднімемо середню заробітну плату вчителя, до тих пір Україна не вийде із кризового стану”, – сказав депутат.

Заступник голови бюджетного комітету Валерій Асадчев вважає, що головними на п’ятій сесії були політичні питання. “Запам’яталися розгляд подій у Мукачевому та маса інших повідомлень про неправові дії з боку влади і президента, чергові кризові ситуації (зокрема, на ринку нафтопродуктів), проблеми з бюджетом – приховування 10 млрд. грн.” Конструктивними діями Верховної ради Асадчув назвав прийняття в першому читанні кількох кодексів та законопроекту щодо виплати заборгованостей вчителям по 57 статті Закону “Про освіту”.

На відміну від депутатів прем’єр Віктор Янукович оцінив сесію позитивно. За його словами відбулося покращення життя людей та зміцнення держави. Він вважає, що політична реформа є головною передумовою подальшого розвитку держави. Критику опозиції Янукович розцінив як істерію: “Політика – брудна справа, але це залежить від того, хто її робить”, – сказав прем’єр.

За матеріалами прес-служби УНП та Українських Новин

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus