УКРАЇНА

21:30

25.05

Влада

ГПУ допитає всіх, хто причетний до публікації в “Індепендент”

0

Всіх, хто причетний до публікації в британській газеті “Індепендент”, допитають слідчі Генеральної прокуратури. Допити будуть проходити по справі, яку вчора Генеральна прокуратура України порушила за фактом розголошення даних досудового слідства у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявила прес-секретаря Генпрокурора України Оксана Соколова, повідомляє радіо «Свобода».

Оксана Соколова також повідомила, що надалі Генпрокуратура планує обмежити спілкування з пресою з політичних міркувань. Прес-секретар ГПУ не назвала прізвищ осіб, яких буде допитувати Генпрокуратура у цій справі. За її словами, наразі Генпрокуратура з’ясовує, в який спосіб стався витік інформації, і хто до цього причетний. Водночас вона відзначає, що питання “будуть до всіх, хто причетний до публікації”

«Справа порушена за фактом, це означає, що коло конкретних людей зараз не називається, тому що це коло людей зараз з’ясовується. З якими людьми будуть працювати, до яких людей будуть питання – це все компетенція слідчих, котрі вестимуть цю справу» – повідомила Оксана Соколова. «Зараз що ми можемо говорити основне? Є такий факт в даному випадку, і далі з’ясовується коло причетних, через кого пішла інформація і так далі. Порушується справа для того, щоб ми мали підстави з’ясовувати, як це сталося. Тобто говорити, що там конкретно йдеться про авторів статті чи... Звичайно, будуть поставлені запитання до всіх учасників цієї публікації так чи інакше.»

В свою чергу, голова парламентського Комітету у боротьбі з організованою злочинністю та корупцією Володимир Стретович заявив, що у цій справі можуть допитувати виключно тих осіб, які розголошували дані досудового слідства. Він також наголосив, що журналісти не можуть нести відповідальність за розголошення таємниці слідства, якщо вони отримали її в доступний їм спосіб. «Не можуть журналісти бути суб’єктами, що підлягають відповідальності за розголошення таємниць слідства. Згідно з Кримінально-Процесуальним Кодексом, це може бути тільки особа, яка безпосередньо веде слідство і надала відповідну інформацію особам ЗМІ і таким чином порушувала таємницю слідства. Якщо журналісти отримали це в якісь спосіб доступний для них, вони не зобов’язані розголошувати джерело своєї інформації. Треба запитувати тих, хто упустив цю інформацію і відповідним чином карати їх. А журналісти не можуть бути суб’єктами відповідальності за цією статтею», – заявив Стретович.

Нагадаємо, що в британській газеті «Індепендент» були оприлюднені матеріали про справу Гонгадзе, де автор цитував допити міліціонерів, які слідкували за журналістом Георгієм Гонгадзе. Вони заявили, що стеження було встановлено за наказом начальника зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексія Пукача.

У публікації також було процитовано допит Ігоря Гончарова, нині небіжчика, який заявив, що Гонгадзе вбили за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який у свою чергу отримав наказ від Кучми.

У цьому зв’язку голова тимчасової Комісії Верховної Ради із розслідування убивств журналістів Георгія Гонгадзе й Ігоря Александрова, Григорій Омельченко заявив про загрозу життю Юрія Кравченка.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus