21.02

Влада

Євро-2004: другий фіналіст – Греція

0

Греції несподівано вийшла у фінал чемпіонату Європи з футболу. У півфінальному матчі греки завдали поразки збірній Чехії з рахунком 1:0. Єдиний м’яч на 105-й хвилині у додатковий час забив захисник Траянос Деллас після розиграшу кутового.

Гол: Деллас, 105.

Попередження: Сейтарідіс, 23; Харістеас, 70; Карагуніс, 87 - Галасек, 48; Шміцер, 55; Барош, 102.

Головний суддя – П‘єрлуїджі Колліна (Італія).

Стадіон «Драгау».

Початок зустрічі залишився за чехами, які утримували територіальну перевагу. Уже на 3-й хвилині зустрічі Росіцкі красивим ударом потряс поперечину воріт суперника. Після цього були два небезпечних удари Янкуловські, з якими справився Нікополідіс. Між ними м’яч знову потрапив у поперечину воріт греків, тільки вже після удару Коллера головою.

На 34-й хвилині був, мабуть, ключовий епізод цієї зустрічі: Недвед, намагаючись вдарити по воротах, у боротьбі із захисником отримав травму. Якийсь час лікарі чаклували над коліном головної зірки чеської збірної, після чого Недвед вийшов на поле, але вже за кілька хвилин був замінений на Шміцера. Греки відновили рівність за контролем м’яча, але до стопроцентно голевих моментів справа не доходила.

У другому таймі йшла рівна боротьба з мінімумом моментів для взяття воріт. Основна небезпека виникала після стандартних положень: робили удари головою по воротах суперників Коллер і Врізас. Наприкінці другого тайму небезпечні удари того ж таки Коллера і Бароша просвистіли поруч з правою штангою воріт Нікополідіса.

Наприкінці першої додаткової п‘ятнадцятихвилинки реальний шанс для взяття воріт був у Делласа: він бив головою після розиграшу вільного, але Чех зреагував на удар із близької відстані. Однак уже за кілька хвилин Деллас не повторив свою помилку, пробивши без шансів для Чеха. 1:0 - і греки у фіналі зустрінуться з господарями Євро-2004. 4 липня чемпіонат Європи завершать ті ж команди, які брали участь у його відкритті 12 червня. У День незалежності Росії сильнішими були греки, а що буде у День незалежності США?

У фіналі 4 липня на стадіоні «Калюж» у Лісабоні збірна Греції зіграє проти збірної Португалії, і цей матч стане повторенням матчу відкриття Євро-2004.

Джерело: proUA