УКРАЇНА

12:41

27.05

Влада

Бензин знову подорожчає

0

Нафтові трейдери заговорили про нове підвищення цін на нафтопродукти в Україні. Ці заяви викликані тим, що з нинішнього місяця російська нафта подорожчає на 10-30 доларів США за тонну (до 240-250 доларів за тонну). Про це повідомляє Науково-технічний центр «Психея».

У зв’язку з цим до кінця тижня представники Кабміну і нафтокомпаній мають намір обговорити питання формування роздрібних цін на нафтопродукти.

Президент новоствореної компанії «ТНК-ВР Україна» Олександр Городецький заявив про неминучість подальшого подорожчання російської нафти, яку використовують українські НПЗ (а значить – і зробленого з неї пального). Він прогнозує, що на найближчі три-п’ять років у світі встановився новий рівень цін на нафту – 35-40 доларів за барель. А оскільки сьогодні російські нафтовидобувальники на продажах у Средиземноморскому регіоні отримують на 30-80 доларів за тонну більше, ніж на постачаннях в Україну, вони або підвищать для нас ціни, або скоротять постачання. «Росія починає підтягуватися до світових цін, а український ринок корелюється з російським», – резюмував Городецький.

Водночас перший віце-прем’єр Микола Азаров нагадав, що в меморандумі ціна на нафту зафіксована на рівні 225 доларів за тонну. «За час, що пройшов з моменту підписання меморандуму, ціна нафти на світових ринках знизилась з 40 до 35 доларів за барель. За нашими поняттями, за цей проміжок часу не повинна була подорожчати і російська нафта», – сказав Азаров. Він також повідомив, що попросив, щоб колеги з російського уряду дали докладний огляд ситуації (зокрема чому ціна на російську нафту зросла до 245 доларів за тонну, як затверджують нафтотрейдери.

Нагадаємо, що 4 червня 2004 року уряд і керівники найбільших компаній-нафтотрейдерів підписали меморандум про стабілізацію ситуації на ринку пального. Зокрема домовилися, що роздрібна ціна бензину А-95, який найкраще продається, буде знижена з 3,3 до 2,9 грн. за літр.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus