УКРАЇНА

02:06

25.05

Влада

«Укррудпром» почнуть продавати наприкінці липня

0

Фонд державного майна планує почати конкурси з продажу пакетів акцій 10 підприємств, вилучених зі статутного фонду державної компанії «Укррудпром», наприкінці липня. Про це заявив голова ФДМ Михайло Чечетов, повідомляють «Українські Новини». «Вийдемо на старт наприкінці липня - будемо готові повідомляти конкурси», - сказав він.

За його словами, зараз підготовкою конкурсу займається конкурсна комісія на чолі з заступником голови ФДМ Дмитром Парфененком, до її складу входять 6 осіб - по 3 представники ФДМ і Міністерства промислової політики.

Водночас, Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва запропонував ФДМ увести до складу конкурсної комісії з приватизації пакетів акцій підприємств, вилучених зі статутного фонду державної компанії «Укррудпром», депутатів Вадима Гурова і Сергія Матвієнкова, а також мера міста Кривій Ріг Юрія Любоненка. Про це повідомили в інформаційному управління Верховної Ради з посиланням на засідання комітету вчора, 30 червня.

Гуров до обрання депутатом працював начальником мартенівського цеху гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь», Матвієнков - заступником директора Маріупольського меткомбинату ім. Ілліча.

Комітет також вирішив, що конкурсна комісія має зробити обов’язковими умовами приватизації заходи для запобігання негативних для екології наслідків діяльності гірничодобувних підприємств.

Нагадаємо, що ФДМ вирішив зобов’язати компанії-претенденти на купівлю пакетів акцій 10 підприємств, вилучених зі статутного фонду державної компанії «Укррудпром», виконувати екологічні програми.

У червні ФДМ вилучив зі статутного фонду «Укррудпрому» пакети акцій 10 підприємств, що формували статутний фонд компанії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, продажу підлягають 100% акцій Криворізького залізорудного і Докучаєвського флюсо-доломітного комбінатів, Новотроїцького і Балаклавського рудоуправлінь, а також компанії «Кривбасвибухпром».

Приватизації підлягають також 50%+1 акція Північних і Центрального ГЗКів, 37,57% акцій Інгулецького ГЗКу, 25,78% Південного ГЗКу і 25,1% «Сухої балки».

9 квітня Верховна Рада ухвалила закон про особливості приватизації підприємств «Укррудпрому», що Президент Леонід Кучма підписав 28 квітня.

Відповідно до цього закону, першочерговим правом на купівлю акцій підприємства «Укррудпрому» буде володіти компанія, що уже має не менш ніж 25% цього підприємства («інвестор»).

Якщо в підприємства немає інвестора (тобто або 100% належить державі, або приватні акціонери володіють менш ніж 25% акцій), тоді пакет буде продаватися на спеціальному конкурсі за участю інвесторів інших підприємств «Укррудпрому».

Інвестором, відповідно до цього закону, не може бути офшорна компанія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus