УКРАЇНА

14:13

18.06

Влада

Кучма: Україна повинна бути готова протистояти військовій загрозі

0

Україна вважає пріоритетним розв’язання конфліктів мирним шляхом, однак повинна бути готова до вжиття адекватних заходів у випадку можливих військових загроз, - сказав Президент Леонід Кучма. Про це він заявив, виступаючи в середу в Києві на прийомі випускників вищих військових навчальних закладів країни, що одержали дипломи з відзнакою, повідомили «proUA» у прес-службі Президента.

Кучма відзначив, що захист національних інтересів у сфері безпеки й оборони Україна здійснює на основі загальносвітових принципів. «Однак, надаючи пріоритет розв’язанню конфліктів мирним шляхом, із застосуванням політичних важелів, наша країна повинна бути готова до вжиття адекватних заходів, спрямованих проти можливих військових погроз», - підкреслив він. За його словами, Україна не висуває територіальних претензій до інших країн, у той самий час вона не визнає жодних подібних претензій до себе і завжди відстоюватиме недоторканність своїх державних кордонів.

Кучма підкреслив, що саме для цього країні потрібні сучасні, боєздатні, мобільні Збройні Сили, здатні швидко розгорнутись та виконувати широке коло завдань з врегулювання кризових ситуацій, діяти разом з військовими контингентами інших країн.

На його думку, основна мета реформування оборонної галузі - якнайшвидше пристосування української армії до змін у сфері безпеки, збалансування витрат на неї з можливостями країни, забезпечення здатності виконувати нові місії і завдання, що випливають з політики безпеки й оборони.

Кучма підкреслив, що в Державному бюджеті 2004 і 2005 років має бути передбачено додаткове фінансування для забезпечення Збройних Сил сучасною зброєю. Крім того, Президент назвав одним з першочергових завдань центральних і місцевих органів влади дієву допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам.

За словами Президента, активна зовнішньополітична діяльність України сприяла утвердженню її міжнародного авторитету. «Україна залишається одним із найактивніших учасників миротворчих операцій. І скрізь, де майорить український прапор, люди знають: вони можуть розраховувати на гуманне ставлення, допомогу і підтримку», - сказав він.

Президент підкреслив, що Україна обрала і проголосила зовнішньополітичний курс на інтеграцію в Європу й на активну участь у світовій системі колективної безпеки.

«Ми продовжуємо також реалізацію політичного рішення щодо економічної взаємодії у форматі Україна-Білорусь-Росія-Казахстан шляхом формування Єдиного економічного простору і створення сприятливих умов для співробітництва в рамках розширеного Євросоюзу», - додав Кучма.

Президент привітав випускників військових вузів з успішним завершенням навчання і побажав їм подальших успіхів.

Зустріч Президента з випускниками вищих навчальних закладів військових формувань і правоохоронних органів держави відбулася в Маріїнському палаці. Цей захід за участі глави держави традиційно проводиться протягом останніх дев’яти років.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus