УКРАЇНА

13:06

21.06

Влада

Мін’юст перейнявся викраденням дітей

0

Україна має намір приєднатися до Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей. Міністерство юстиції України розробило відповідний проект закону про приєднання до цієї конвенції, повідомили «proUA» у прес-службі Міністерства юстиції України.

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, положення Конвенції спрямовані на забезпечення негайного повернення дітей у разі їх незаконного переміщення або утримання в будь-якій з держав – учасниць Конвенції. А також на забезпечення ефективного дотримання прав на опіку та доступ, згідно із законодавством тієї держави, з території якої дитину було вивезено. На сьогоднішній день учасницями Конвенції є 74 держави.

“Приєднання до зазначеної Конвенції розширить правове співробітництво України з багатьма країнами світу у сфері незаконного переміщення або утримання дітей. А також сприятиме виробленню ефективного внутрішньодержавного механізму захисту прав дітей та дотримання прав на опіку й доступ.” – зазначив Лавринович.

У разі ратифікації Конвенції українським парламентом, наступним кроком вітчизняних органів юстиції будуть контакти з центральними органами держав – учасниць Конвенції. Оскільки, відповідно до положень документу, Конвенція матиме силу лише у відносинах з тими країнами, що заявлять про своє визнання такого приєднання, наголосив Лавринович.

Гаазька конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей була ухвалена 24 жовтня 1980 року на чотирнадцятій сесії Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus