УКРАЇНА

14:57

24.05

Влада

Повноваження ЦВК продовжили до 7 років

0

Верховна Рада України ухвалила зміни в закон про Центральну виборчу комісію. За прийняття нової редакції проекту закону «Про Центральну виборчу комісію» проголосували 285 депутатів при необхідних 226. Не голосували фракції Компартії, Соцпартії і БЮТ, повідомляють «Українські Новини».

Згідно із законом, до складу комісії входять 15 членів. Термін повноважень члена комісії становить 7 років (у чинному законі – 6 років).

Верховна Рада призначає на посаду і припиняє повноваження членів комісії за поданням Президента. При цьому у поданні Президента про призначення на посаду членів комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, створених у поточному скликанні Ради.

Із членів комісії обирається голова комісії, два заступники голови і секретар.

Член комісії не може бути кандидатом в президенти, у депутати Ради, у депутати місцевих рад. Член комісії також не може бути членом жодної партії.

В разі набуття членом комісії зазначеного статусу комісія ухвалює рішення про припинення його повноважень на період перебування в такому статусі.

Комісія є повноважною з моменту призначення на посаду не менше ніж 2/3 її складу.

Відповідно до закону, Центвиборчком є постійно діючим колегіальним державним органом і наділений повноваженнями організовувати підготовку і проведення виборів Президента, депутатів Ради, депутатів Ради Криму, депутатів місцевих рад, всеукраїнського і місцевого референдумів. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян і їхніх об’єднань у питання компетенції комісії є неприпустимим.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus