УКРАЇНА

10:00

25.05

Влада

ЄЕП матиме єдину мову?

0

Наповнити реальним змістом угоду про створення Єдиного економічного простору між Україною, Росією, Білоруссю і Казахстаном найближчим часом неможливо. Так вважає голова парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва, член фракції «Наша Україна» Юрій Єхануров. З такою заявою він виступив у вівторок Києві на науково-практичній конференції, присвяченій питанням стратегічного співробітництва в межах ЄЕП, повідомляє радіо «Свобода».

Як зауважив у кулуарах один із учасників конференції, схоже, в єдиному просторі хочуть започаткувати і єдину мову. Причому – виключно російську. А його колега пожартував, що казахи, українці та білоруси вже можуть і не перекладати з російської назву новоутвореної інституції – адже ж не перекладаємо ми, скажімо, назву американської газети «Нью-Йорк Таймс» як «Часи Нового Йорку». Обидва співрозмовники натякали на те, що і чотирикутник з написом «Єдиний економічний простір», що висів на сцені, і таблички на столі президії з іменами почесних гостей, і матеріали конференції, і її робоча мова були лише російськими.

Доповідачі говорили здебільшого про те, що Єдиний економічний простір дозволить країнам-учасницям розвивати свою економіку. Так, на думку заступника міністра економіки та європейської інтеграції України Андрія Березного, «основною метою формування Єдиного економічного простору, є створення умов для стабільного й ефективного розвитку економік держав-учасниць та підвищення рівня життя населення».

Його колега, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Російської Федерації Дмитро Сухопаров запевнив що українцям не слід боятися наднаціональних структур, які можуть виникнути в межах Єдиного економічного простору.

«Коли запитують, кому це вигідно – це Росії вигідно, Україні вигідно, це Казахстану вигідно, Білорусі вигідно. Це вигідно всім… Бо те, що ми зараз робимо, – це нові робочі місця, заробітна платня, що зросте в кожного, це додаткові надходження до бюджету, це вирішення соціальних проблем, це зміцнення нормальних людських стосунків» - додав він.

Серед цих та інших хвалебних відгуків в різнобій прозвучав виступ колишнього першого віце-прем’єра, а нині голови парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва, члена фракції «Наша Україна» Юрія Єханурова.

«Насамперед, що робиться: протиставляється Єдиний економічний простір і політика європейської інтеграції. Проблема полягає у тому, що ми упродовж багатьох років говорили про те, що інтегруватимемося на Захід. У результаті зараз ми маємо залізну завісу, і зараз ми говоримо про Єдиний економічний простір. Реальних кроків щодо створення цього ж таки Єдиного економічного простору окрім потрясінь повітря нема. Президенти свою справу зробили. А ось уряди все ніяк не можуть здійснити реальні кроки. Тут виступатиме перший віце-прем’єр Микола Азаров. Спитайте його: чи він домовився з колегами з Росії, з Казахстану, з Білорусії які саме питання будуть розглядатися першочергово? Наскільки я розумію, набір цих питань в кожної країни є свій. А це означає, що допоки ситуація заплутана, і реальних рішень нині не видно» – зазначив Єхануров.

Він спрогнозував, що Росія ніколи не захоче – навіть в ім’я інтеграції з українськими братами в межах ЄЕП – втрачати щороку по мільярду доларів на експорті нафти та газу в Україну без митних вилучень та обмежень через зону вільної торгівлі.

Окрім того, народний депутат висловив припущення, що ЄЕП може пригальмувати вступ України до Світової організації торгівлі.

«Нас дуже збентежила заява білоруського представника, про необхідність синхронізації вступу до цієї міжнародної організації. Якщо, скажімо, з Російською Федерацією ми можемо розмовляти реально, хоча й вважаємо, що вони дещо просунулися вперед. Але стосовно Білорусі є проблеми, і давайте про це реально говорити», підкреслив Єхануров.

Юрій Єхануров також запропонував замінити в термінології документів про створення Єдиного економічного простору слово «інтеграція» на якийсь його більш благозвучний синонім. Він пояснив, що українці з певним острахом ставляться до цього слова.

Нагадаємо, що 23-24 травня в Ялті відбувся самміт глав держав-учасниць ЄЕП. За результатами самміту, президенти доручили своїм урядам підготувати до наступного самміту, що відбудеться у вересні в Астані, проекти першочергових документів щодо формування ЄЕП.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus