УКРАЇНА

13:28

19.06

Влада

Костенко: Україну виключать з ПАРЄ

0

Україну можуть виключити з Парламентської Асамблеї Ради Європи вже на наступній сесії цієї організації. Таку думку висловив народний депутат, член постійної делегації України в ПАРЄ Юрій Костенко. Про це «proUA» повідомили в прес-службі УНП.

За словами Костенка, ПАРЄ може вжити такі санкції за те, що минулої середи більшость Верховної Ради розглядала зміни до Конституції всупереч нормам Основного закону. Депутат нагадав, що Моніторинговий комітет ПАРЄ зробив спеціальну заяву від 22 червня 2004 року, в якій, по-перше, йшла мова про перешкоди для вільного волевиявлення під час виборів у Мукачевому та проблеми зі свободою слова. По-друге, Моніторинговий комітет акцентував увагу найвищого керівництва України на тому, що в жодній країні світу влада, повноваження якої завершуються, не ініціює політичну реформу, та ще й у спосіб, який порушує чинну Конституцію.

Президент ПАРЄ Шідер звертався до голови Верховної Ради Литвина з проханням ознайомити з заявою Моніторингового комітету українських депутатів перед голосування конституційних змін 23 червня, однак цього не було зроблено. У результаті на розширеному засіданні Бюро ПАРЄ 25 червня відбулася гостра дискусія щодо порушення Україною своїх зобов’язань перед ПАРЄ, і восени 4-8 жовтня на черговій сесії ПАРЄ буде розглядатися питання щодо України. Цього разу резолюція може бути дійсно надзвичайно жорсткою: мова йтиме або про призупинення членства України в ПАРЄ, або, як мінімум, про позбавлення делегації України права голосу.

“Чи буде це реалізовано – залежатиме від того, як далі розвиватимуться події в Україні: наскільки демократично відбуватиметься підготовка до президентських виборів і чи будуть спроби проголосувати конституційні зміни в цілому”, – сказав Костенко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus