УКРАЇНА

14:14

18.06

Влада

НАТО вимагає від України більшого, аніж військова реформа

0

Члени Альянсу вітають прагнення України стати повноправним його членом, однак вважають, що це вимагає більшого, ніж успішне реформування Збройних Сил України. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на спільній з президентом Леонідом Кучмою прес-конференції за результатами засідання Комісії «Україна-НАТО». За словами Генсека НАТО, йдеться, передусім про відданість високим цінностям, що лежать в основі створення Альянсу.

Як повідомили «proUA» у прес-службі глави української держави, Схеффер наголосив, що члени Альянсу закликали Україну виконати завдання, визначені в Плані дій «Україна-НАТО», та бути відповідальною у проведенні демократичних реформ. Він також наголосив, що НАТО висловлює готовність підтримати Україну на цьому шляху.

Генсек НАТО підкреслив, що «партнерство України і Альянсу є здоровим і активно розвивається». За його словами, на сьогоднішньому засіданні Комісії було високо оцінено участь України у миротворчих операціях, успішне проведення оборонної реформи, а також обговорено пропозиції України щодо приєднання до операції «Активні зусилля» у Середземному морі.

Схеффер зазначив, що Альянс вдячний Україні за підтримку операцій, які проводить ця організація, і за надання військово-транспортній авіації можливості для проведення антитерористичних операцій під егідою НАТО.

Генсек НАТО також заявив, що члени Альянсу вітають прагнення України стати повноправним його членом, однак вважають, що це вимагає більшого, ніж успішне реформування Збройних Сил України. За його словами, йдеться, передусім про відданість високим цінностям, що лежать в основі створення Альянсу.

Леонід Кучма, в свою чергу, зазначив, що українська сторона і він особисто «задоволені тим рівнем діалогу, який відбувся сьогодні».

Президент України поінформував, що під час засідання обговорювалося військове співробітництво, здійснення демократичних реформ в нашій державі, майбутні президентські вибори, а також перспективи співробітництва України і НАТО. «Я вважаю, що ми заклали добрі підвалини для подальшої співпраці України і НАТО», - зазначив Леонід Кучма.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо терміну вступу України до НАТО Глава держави підкреслив, що «є добрі конструктивні стосунки, але той реальний розвиток і країни, і економіки, і громадянського суспільства, і виконання критеріїв щодо вступу України до НАТО, не дозволяють ні Україні, ні НАТО говорити про реальні дати вступу України до НАТО. У нас є над чим працювати, а час розсудить, «де, що і коли».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus