УКРАЇНА

22:23

22.05

Влада

Громадяни одержать виборчу адресу

0

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про гарантії виборчих прав громадян». «За» проголосувало 227 депутатів при необхідних 226, - повідомляють «Українські Новини».

Автори законопроекту пояснили, що традиційно виборче законодавство формувалося і розвивалося за галузевим принципом, при якому кожен тип виборів і референдумів регулювався окремим законодавчим актом. Оскільки ці законодавчі акти приймалися в різний час, вони містять різні підходи до законодавчого забезпечення гарантій виборчих прав громадян. Тому автори законопроекту постаралися розв’язати проблему законодавчих гарантій виборчих прав громадян шляхом єдиного підходу до всіх виборів і референдумів – як усеукраїнських, так і місцевих.

Зокрема, законопроект передбачає реалізацію загального (активного) виборчого права разом із принципом одноразової участі виборця в голосуванні на основі Державного реєстру виборців. Центральною проблемою для введення такого реєстру є ідентифікація місця проживання виборців, тому законопроект пропонує введення поняття «виборча адреса виборця». Ця адреса повинна збігатися з місцем постійного проживання виборця у випадку, якщо таке в нього є і воно єдине.

Відповідно до законопроекту, механізмом, що гарантує здійснення активного виборчого права, є включення виборця до списків виборців. Автори закону пропонують також механізми складання й уточнення цих списків на різних виборчих дільницях на підставі даних Державного реєстру.

Крім цього, законопроект передбачає гарантії для реалізації права бути кандидатом на виборах (пасивного виборчого права). Зокрема, законопроект пропонує зняти обмеження на право бути кандидатом на місцевих виборах, що пов’язані з місцем проживання, а також пропонує закріпити два основних механізми висування кандидатів: самовисування і висування політичними партіями або їх виборчими блоками.

Законопроект також гарантує право виборців та інших суб’єктів виборчого процесу заперечувати рішення, дії або бездіяльність як виборчих комісій, так і інших органів влади і місцевого самоврядування, а також інших учасників виборчого процесу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus