УКРАЇНА

02:21

28.05

Влада

Литвин: зміна Конституції неминуча

0

Україна приречена внести зміни до Конституції. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин, повідомляють «Подробности».

Литвин зазначив, що після ухвалення Основного закону перед Радою постало завдання ухвалити майже 80 нових або привести у відповідність існуючі законопроекти. Він сказав, що на сьогоднішній день більшість таких законодавчих актів уже діють, проте залишилося ухвалити ще близько 30 документів. «Я думаю, якби ми вчасно ухвалили всі ці закони, серед іншого і про Кабінет Міністрів, у нас не стояло би сьогодні так гостро питання про внесення змін до Конституції», – сказав Литвин. Він також додав, що якби було політичне розуміння в середовищі основних політичних гравців, тоді можна було б знаходити компроміси і ухвалювати рішення на основі діючої Конституції. За словами Литвина, «у нас, на превеликий жаль, немає ні першого, ні другого, тому ми просто приречені виробляти нові розпорядження, серед іншого і конституційні».

Спікер сказав, що тільки невиправний оптиміст може стверджувати, що Україна переступила межу загального благоденства і демократії, і залишилося тільки зайнятися справедливим розподілом влади в державі. Як відзначив Литвин, ми усе ще перебуваємо в процесі будівництва «власного українського будинку XXI століття, консолідованої політичної нації і громадянського суспільства».

Литвин нагадав, що Конституція 1996 року втілила на той час кращі досягнення вітчизняної і світової конституційної думки, і усе помітніше стає її значення. Водночас, сьогодні, за словами спікера, об’єктивно постало питання проведення політичної реформи в основі якої – перерозподіл повноважень між президентом і парламентом, а також щодо формування уряду. Він також наголосив, що «ми маємо нарешті визначитися, яку ми хочемо державу – президентсько-парламентську, парламентсько-президентську чи парламентську».

Литвин сказав, що невизначеними залишаються сьогодні відповідальність уряду й інших центральних органів виконавчої влади; має потребу в реформі система місцевого самоврядування, а також судова галузь влади.

Литвин також відзначив, що сьогодні в більшості громадян неоднозначне ставлення до Конституції, оскільки їхні права виконуються недостатньо, а захищаються в основному інтереси олігархів і кланово-мафіозних груп.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus