УКРАЇНА

23:15

19.06

Влада

Рада ухвалила закон про житлово-комунальні послуги

0

Споживачі житлово-комунальних послуг зможуть впливати на їхню якість. Ці права закладені в Закон «Про житлово-комунальні послуги», за який сьогодні в другому читанні проголосували 300 депутатів. Про це повідомляють «Українські Новини».

Закон надав споживачеві право на усунення виявлених недоліків у наданих послугах протягом терміну, визначеного договором і законодавством.

Крім того споживачі отримали право у разі порушення виробником послуг складати акти-претензії. У разі відмовлення представника житлокомунгоспу підписувати акт-претензію акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш ніж 2 споживачів. Акт-претензія споживача надається виробникові послуг, який зобов’язаний у 3-денний термін зробити перерахунок платежів або надати обґрунтоване письмове відмовлення в задоволенні претензії.

Закон також надає право споживачеві на зменшення плати за послуги у разі їхнього ненадання чи надання в неповному обсязі, а також у разі погіршення їхньої якості.

Закон також надає право споживачам укладати договори на надання житлокомунпослуг.

Своєю чергою споживачі зобов’язані виконувати правила пожежної, газової безпеки і санітарні норми.

Також певні права отримали і виробники послуг, зокрема закон дає їм право розробляти і надавати до органів місцевої влади розрахунки для затвердження рівня тарифів і цін на житлово-комунальні і господарські послуги. Крім того, виробникам послуг надається право перевіряти і контролювати технічний стан інженерного устаткування будинків і квартир. Виробники послуг зобов’язані розробляти й укладати зі споживачами договори про надання послуг.

Верховна Рада ухвалила цей законопроект у першому читанні в листопаді 2003 року.

Нагадаємо, що сьогодні парламент також затвердив Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004 - 2010 роки. «За» проголосували 334 народних депутати України. Затвердження цієї програми має сприяти рішенню проблем у житлово-комунальній сфері. На сьогодні підприємства галузі житлово-комунального господарства (ЖКГ) не здатні ефективно працювати в ринкових умовах і надавати споживачам послуги належного рівня і якості.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus