УКРАЇНА

20:48

21.06

Влада

Депортованим повернули права

0

Верховна Рада узаконила статус осіб, депортованих за національною ознакою, і визначила їхні права. Закон «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» підтримали 387 депутатів, повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до закону, депортація – примусове переселення народів, національних меншостей і осіб з місць постійного проживання на підставі рішень, ухвалених державними органами колишнього СРСР.

До осіб, депортованих за національною ознакою, проект відносить:

- осіб, які в період 1941-1944 років безпосередньо були переселені в примусовому порядку на спецпоселення за рішенням держорганів СРСР з місць постійного проживання, що тепер є територією України;

- осіб, які були примусово направлені у певні місця проживання (на спецпоселення) до членів своїх родин після закінчення військової служби, повернення з евакуації, відбування примусових робіт, покарання і так далі.

Таким чином, держава гарантувало депортованим особам, які добровільно повернулися в місця їх постійного проживання, рівні з громадянами України права відповідно до Конституції, і умови, що включають забезпечення землею, житлом, працевлаштування, освіту, а також умови для національного, культурного і духовного розвитку.

Факт депортації буде визначатися посвідченням про депортацію, яке видається місцевими радами. Згідно із законом, поновлення прав депортованих осіб може проходити шляхом реабілітації, компенсації, реституції, сатисфакції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus